Wyciek na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Inżynierowie próbują zlokalizować dokładną przyczynę

NASA doniosła publicznie o wykryciu wycieku powietrza na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wiadomo, że inżynierowie przez cały czas próbują zlokalizować dokładną przyczynę usterki. Poinformowano również, iż miała ona miejsce na rosyjskim module, który swego czasu przestał być wspierany finansowo przez Rosjan. 

Wyciek na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Inżynierowie próbują zlokalizować dokładną przyczynę
Podaj dalej

Wyciek na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

NASA

W ostatnich doniesieniach, NASA poinformowała o wystąpieniu wycieku powietrza na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Aktualnie inżynierowie stoją przed wyzwaniem w zlokalizowaniu, a następnie wyeliminowaniu problemu, aby zapewnić bezpieczeństwo załodze na stacji kosmicznej. Wyciek powietrza może stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla prawidłowego funkcjonowania stacji, ale również dla życia znajdujących się tam astronautów

Choć obecnie Amerykańska Agencja Kosmiczna uspokaja, że na razie zagrożenia nie ma, to bagatelizowanie problemu może to zmienić i to drastycznie. Bez reakcji wszystko może wymknąć się spod kontroli doprowadzając do prawdziwej tragedii. Jak na razie wiadomo, gdzie wyciek nastąpił, lecz nie znaleziono jeszcze dokładnego jego źródła. 

Wyciek został zlokalizowany w rosyjskim module Zwiezda. Dyrektor rosyjskiej korporacji Energia, Władimir Sołowjow, poinformował, że co najmniej 80 proc. systemów zainstalowanych na rosyjskiej części Stacji Kosmicznej jest już bardzo przestarzała i w każdym momencie mogą ulec one awariom. W takim wypadku bardzo łatwo zrozumieć pewnego rodzaju obawy ze strony NASA. 

Zanim się jednak z wami pożegnamy, zastanówmy się przez chwilę, dlaczego wewnętrzne komponenty Zwiezdy nie zostaną wymienione skoro wszyscy zdają sobie sprawę z ich stanów. Otóż spowodowane jest to tym, iż Rosjanie już jakiś czas temu zapowiedzieli, że nie zamierzają finansować swojego uczestnictwa na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W takim tempie nie ma złudzeń, iż rosyjski moduł za kilka lat ulegnie zniszczeniu. 

Przeczytaj również