Humanoidalne roboty przyszłością dla ludzi. Startup cieszy się zainteresowaniem ogromnych firm

Jeden ze startupów w głównym założeniu ma przyczynić się do dużego rozwoju technologicznego. Jego założyciele pracują w pocie czoła nad humanoidalnymi robotami przyszłości, które pozwolą ludzkości zasilić niechciane i niebezpieczne miejsca pracy. Pomysł nie wydaje się wcale taki abstrakcyjny, gdy dowiemy się, iż startup wspierany jest przez czołowych gigantów na rynku technologicznym. 

Humanoidalne roboty przyszłością dla ludzi. Startup cieszy się zainteresowaniem ogromnych firm
Podaj dalej

Humanoidalne roboty przyszłością dla ludzi

Rozwijanie sztucznej inteligencji, przystosowywanie jej do człowieka wielu osobom bez wątpienia może kojarzyć się z jakimś filmem SCI FI. Mamy zarówno fanów, jak i przeciwników takich metod. Jedni uważają, że to dobre udogodnienie dla człowieka, a drudzy, że to potencjalne niebezpieczeństwo i być może początek buntu maszyn.

Figure AI stoi po pierwszej stronie tej barykady. Marka uważa, że priorytetem ludzkości jest rozwój sztucznej inteligencji, która może znacząco podnieść standardy życia każdego z nas. W dodatku uważają, iż jest to nieuchronny etap – technologie się rozwijają i to tylko kwestia czasu, aż na rynku pojawią się inteligentne roboty. Z tego względu Figure AI chce mieć znaczący wpływ, gdy ten przełom nadejdzie. 

Stąd też pomysł na humanoidalne roboty przyszłości, które miałyby wyręczać człowieka w pracach, gdzie istnieje ryzyko niebezpieczeństwa lub po prostu nikt nie chce się ich z jakiegoś powodu podjąć. Miałoby to przybliżyć ludzkość do wizji idealnego świata, zwiększając komfort i radość z życia. 

Jeżeli uważacie ten projekt za mrzonki, to musimy was rozczarować. Wiele topowych firm zdaje się być zainteresowanym tego typu przedsięwzięciem. Dla przykładu: startup w styczniu zawarł swoją pierwszą komercyjną umowę na wdrożenie robotów w fabrykach. Zleceniodawcą jest popularny producent samochodów – BMW. Realizacja ma nastąpić jeszcze w 2024 roku. 

Figure AI cieszy się sporą popularnością

Wspomnieliśmy o dużych koncernach wspierających startup i w żaden sposób nie przesadziliśmy. Microsoft, OpenAI, czy Nvidia pomagają w rozwoju pomysłu z dziedziny robotyki, który obecnie wart jest 2,6 mld dolarów. Figure AI pozyskało łącznie 675 mld dolarów w rundzie finansowania, gdzie zaangażowany był trzeci najbogatszy człowiek świata – Jeff Bezos, założyciel Amazona.

Figure AI szacuje, że ich humanoidalne roboty będą idealnie nadawały się do przenoszenia skrzyń na przenośnik taśmowy. Pozwoliłoby to zmniejszyć niedobór siły roboczej i wypełnić nawet 10 mln miejsc pracy w USA!

W gruncie rzeczy prawda jest taka, że nie jesteśmy w stanie zatrzymać ciągłego rozwoju technologicznego. Zamiast traktować sztuczną inteligencję, jako wroga – powinniśmy wykorzystywać ja w ramach możliwości w celu samorozwoju. Dla niektórych może być to brutalna prawda, lecz pewnych rzeczy nie możemy zmienić. 

Przeczytaj również