OpenAI pracuje nad własną przeglądarką. Sztuczna inteligencja okaże się godnym rywalem Google’a?

Popularność Google’a to nie tylko przeczucie korzystających z przeglądarki użytkowników. Statystyki jasno mówią, kto króluje wśród tego typu aplikacji. Z pewnych informacji wynika, że Google w niedalekiej przyszłości będzie miało nowego konkurenta. Okazuje się bowiem, że OpenAI pracuje nad nową przeglądarką z wykorzystaniem oczywiście sztucznej inteligencji. 

OpenAI pracuje nad własną przeglądarką. Sztuczna inteligencja okaże się godnym rywalem Google’a?
Podaj dalej

OpenAI pracuje nad własną przeglądarką

Fot. Freepik

OpenAi to organizacja zajmująca się sztuczną inteligencją. Została założona w 2015 roku i od samego początku jej celem było rozwijanie zaawansowanych technologii AI. Jednym z jej najpopularniejszych projektów jest Chat GPT zdolny do generowania tekstów. Marka od momentu swojego powstania zyskała dużą popularność nie tylko w mediach, ale również wśród internautów. 

Otrzymaliśmy zupełnie nowe narzędzia, które znacząco ułatwiają codzienność. Wspomniany Chat GPT bez wątpienia uzmysłowił wielu ludziom, jak duży potencjał drzemie w sztucznej inteligencji. 

Jak donosi ,,The information” OpenAI pracuje obecnie nad swoją własną wyszukiwarką internetową opartą na sztucznej inteligencji. Według podanych informacji do stworzenia nowej przeglądarki OpenAI wykorzystuje część kodu od Microsoft Bing. Szczegóły dotyczące projektu są jak na razie nieznane. Wiadomo jedynie tyle, że prace nad nim trwają. Zapewne w najbliższych miesiącach sprawa się nieco rozjaśni i otrzymamy jakieś oficjalne konkrety. 

Decyzja OpenAI może dla wielu być niezrozumiała. W końcu bezapelacyjnym królem przeglądarek jest obecnie Google, który nieprzerwanie od wielu lat zasiada na tronie. Czyżby sztuczna inteligencja miała coś w tym temacie zmienić? Tak jak zazwyczaj – możemy jak na razie tylko gdybać. Dopiero po poznaniu pierwszych konkretów będziemy mogli zacząć wyciągać jakiekolwiek wnioski. Jedno jest jednak pewnie: będzie ciekawie.

Przeczytaj również