Nowa funkcja statusu w WhatsApp. Ma ją już Facebook i Instagram

Dolina Krzemowa nie ustaje w zmianach w swojej popularnej aplikacji WhatsApp. Po tym, jak otrzymała nowe funkcje i aktualizacje, teraz zaoferuje znacznie więcej w opcji aktualizacji statusu.

Nowa funkcja statusu w WhatsApp. Ma ją już Facebook i Instagram
Podaj dalej

WhatsApp jak Facebook i Instagram

Aplikacja WhatsApp istniejąca od 2009 roku, która miała być jedynie bezpłatną alternatywą dla SMS-ów, oferuje teraz znacznie więcej. Można za jej pośrednictwem przesyłać szeroką gamę multimediów, a także wykonywać połączenia głosowe. Wiele ostatnich aktualizacji wprowadziło jak pisaliśmy, szereg nowych funkcjonalności. Ostatnia dotyczy tak zwanego statusu.

Meta wprowadziła funkcjonalność statusu w 2017 roku. Działa podobnie do działania aplikacji społecznościowej Snapchat. Zamieszczony w statusie aplikacji tekst lub obraz przesłany znika po 24 godzinach. Nową funkcję statusu, którą otrzyma WhatsApp ma już od dawna Facebook i Instagram. Umożliwia ona szybką reakcję na zamieszczony status użytkownika aplikacji.

funkcja zielone serduszko w statusie WhatsApp
Funkcja polubienia (zielone serduszko) w statusie

Zielone serce WhatsApp pozwala na szybką reakcję

WhatsApp otrzymuje nową aktualizację, która pozwoli na polubienie przesłanego w statusie obrazu bądź tekstu. Będzie to możliwe do zrealizowania za pomocą zielonego serduszka. Taka forma polubienia jest od dawna dostępna na Instagramie i Facebooku.

Jak podaje portal informacyjny WABetaInfo, Meta stopniowo wprowadza funkcję szybkiej reakcji na posty statusowe w WhatsApp. Zielone serce znajdzie się w prawym dolnym rogu okna stanu, podobnie jak na Instagramie. Ponadto, reakcje będą wyświetlane ekranie statusu, a nie w trakcie rozmowy, jak to miało miejsce wcześniej. To rozwiązanie pozwoli w bardziej przejrzysty sposób korzystać z aplikacji.

Co ważne, nowa funkcja szybkiej odpowiedzi jest chroniona kompleksowym szyfrowaniem. Mówiąc prościej, nikt z zewnątrz nie może jej zobaczyć ani zapisać.

Portal informuje także, że WhatsApp pracuje nad funkcją ukrywania grup w społecznościach. Dzięki tej funkcjonalności będzie możliwe zapewnienie użytkownikom większej prywatności i kontroli nad członkostwem w grupach w ustawieniach społeczności. To dlatego, że będzie możliwe w przyszłości ukrywanie określonych grup na liście czatów grupowych.

Funkcja statusu WhatsApp
ukrywanie określonych grup na liście czatów będzie możliwe fot. Wabetainfo

Przeczytaj również