WhatsApp na Androida. Co nowego w ostatnich aktualizacjach beta?

Niedawno informowaliśmy o tym, że WhatsApp m.in. pracuje funkcją filtrowania czatu oraz wprowadza kilka funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Teraz jak wynika z najnowszej aktualizacji, pojawią się nowe ulepszenia oraz funkcjonalności dla użytkowników Androida.

WhatsApp na Androida. Co nowego w ostatnich aktualizacjach beta?
Podaj dalej

Co nowego w aktualizacji WhatsApp beta 2.24.9.33?

Wszystko wskazuje na to, że WhatsApp pracuje nad niestandardową funkcją filtrowania czatu dla ulubionych kontaktów i grup dla użytkowników Androida. Takie ulepszenia pojawiły się już w aplikacji na iOS.

Dla użytkowników Androida będzie to spore ułatwienie pozwalające na szybkie znajdowanie ulubionych kontaktów i grup. Odkryto je w najnowszej aktualizacji WhatsApp beta dla Androida 2.24.9.33 ze sklepu Google Play.

Na zamieszczonej poniżej grafice przedstawiającej zrzut ekranu, widać, że nowy filtr czatu ułatwi użytkownikom dostęp do konkretnych rozmów z ulubionymi kontaktami i grupami. Takie rozwiązanie ułatwi także zarządzanie wieloma rozmowami. Pozwoli także na nadawanie im priorytetów w nadchodzącej aktualizacji. W rezultacie żadna ważna wiadomość nie umknie ich uwadze.

Funkcja oznaczania ulubionych kontaktów także na karcie czatów jest w fazie rozwoju i będzie dostępna w przyszłej aktualizacji aplikacji. To jednak nie wszystko, nad czym pracują twórcy aplikacji.

CHAT_FILTER w Whatsapp na Android
wabetainfo

Funkcja przypinania kanałów pojawiła się w aktualizacji beta 2.24.9.34

WhatsApp dąży do dalszego udoskonalania listy kanałów poprzez wprowadzanie nowych funkcji. Co odkryto w najnowszej aktualizacji komunikatora beta dla Androida 2.24.9.34 ze sklepu Google Play.

Dzięki tej funkcjonalności WhatsApp da użytkownikom możliwość ustalania priorytetów i szybkiego dostępu do ulubionych lub najważniejszych kanałów w przyszłości.

To przydatne rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy śledzą wiele kanałów w poszukiwaniu aktualizacji, wiadomości, czy też innych informacji. Taka funkcja jest w fazie rozwoju i WhatsApp nadal ją udoskonala.

Z załączonego poniżej zrzutu ekranu wynika, że WhatsApp jest obecnie w trakcie aktualizacji listy kanałów, wprowadzając kilka nowych ulepszeń. Jednym z nich jest nowy punkt wejścia, który umożliwia użytkownikom tworzenie własnych kanałów i odkrywanie nowych. Interfejs wydaje się bardziej intuicyjny. Aplikacja zamierza także wyświetlać zweryfikowaną plakietkę bezpośrednio na liście kanałów.

Ponadto twórcy aplikacji przeprojektowują sekcję polecanych kanałów na dole listy, ułatwiając użytkownikom śledzenie i odkrywanie nowych treści. Jednocześnie WhatsApp opracowuje także funkcję, która umożliwi użytkownikom wybieranie wielu kanałów jednocześnie. Tak, aby mieli możliwość wykonywania zbiorczych działań tj. wyciszanie, oznaczanie ich jako przeczytanych lub przypinanie.

Tym samym komfort z korzystania z aplikacji stale rośnie. Taka funkcja może być wykorzystana do szybkiego wyciszenia lub wyłączenia wyciszenia wielu kanałów. Kontrolowanie powiadomień będzie możliwe w ramach jednej akcji.

WhatsApp jest obecnie w trakcie aktualizacji listy kanałów
WhatsApp jest obecnie w trakcie aktualizacji listy kanałów

Przeczytaj również