WhatsApp z trzema innowacjami AI. Co obejmują i dlaczego czekamy na nie z niecierpliwością?

Według zapowiedzi WhatsApp otrzyma trzy znaczące innowacje w zakresie funkcjonalności. Wszystkie mają związek z nową technologią sztucznej inteligencji. Co ważne, przy wdrażaniu nowej technologii Meta nie zapomina o ochronie danych.

WhatsApp z trzema innowacjami AI.  Co obejmują i dlaczego czekamy na nie z niecierpliwością?
Podaj dalej

Aplikacja dostanie nowoczesne rozwiązania

Użytkownicy WhatsApp pewnie będą podekscytowani, wiedząc, że Mark Zuckerberg przygotował dla nich trzy innowacje w usługach aplikacji. Co konkretnie zmieni się po znacznej aktualizacji?

Aplikacja do przesyłania wiadomości WhatsApp, jak ogłosił dyrektor generalny Meta Mark Zuckerberg, otrzyma kilka funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Nowe funkcjonalności obejmują:

– Wyszukiwanie oparte na sztucznej inteligencji. To oznacza, że użytkownicy otrzymają możliwość zadania pytań Meta AI bezpośrednio z paska wyszukiwania i otrzymają sugestie oraz odpowiedzi na temat sportu, rozrywki i innych bieżących wydarzeń.
– Obrazy generowane przez sztuczną inteligencję. Użytkownicy WhatsApp wyobrażając sobie jakiś obraz, otrzymają możliwość utworzenia go za pomocą Meta AI.
– Chatbot doczeka się lepszej wydajności. Meta stale pracuje nad poprawą jego możliwości.

<yoastmark class=

Innowacje w WhatsApp na początek dla wybranych lokalizacji

Wyżej wymienione innowacje na początek dostępne w języku angielskim, trafią do użytkowników w wybranych krajach. Wiadomo jednak, że  nieco później trafią do aplikacji na całym świecie.

Na początek otrzymają je użytkownicy w takich krajach jak: USA, Australia i Kanada, Nigeria, czy Republika Południowej Afryki. Pozostali, mogą z niecierpliwością czekać na nadchodzące zmiany, bo takie nastąpią także na innych rynkach i w różnych językach.

W związku z nowymi funkcjonalnościami WhatsApp AI Meta, ochrona danych użytkowników aplikacji znajduje się w centrum uwagi. Dlatego zapytania i wpisy wyszukiwania nie zostaną zapisane. Natomiast  usunięcie treści wygenerowanej przez sztuczną inteligencję nastąpi zaraz po ich użyciu.

Nowe funkcje AI stanowią część wysiłków Meta, które mają na celu uczynienie aplikacji potężniejszym i bardziej wciągającym sposobem na przesyłanie wiadomości. Będzie można przekazać opinie  na temat sposobu, w jaki korzystamy z nowych funkcji AI. Użytkownicy mogą je wyrażać poprzez oznaczanie WhatsApp w wątkach i poprzez dzielenie się ciekawymi obrazami wygenerowanymi przez Meta AI.  Ponadto będzie można dzielić się opinią na temat sposobów wykorzystania chatbota na WhatsApp. Czytaj także: Użytkownicy WhatsApp są zachwyceni. Otrzymali funkcję, o jakiej od dawna marzyli

Przeczytaj również