WhatsApp z aktualizacjami dla Androida oraz iOS. Opcje dla firm, udogodnienia sprzętowe i nie tylko

Użytkownicy aplikacji WhatsApp powinni wiedzieć, że twórcy aplikacji planują kolejne zmiany w funkcjonalności i udogodnienia dla użytkowników. Takie pojawią się w urządzeniach korzystających z Androida i iOS wraz z nową aktualizacją.

WhatsApp z aktualizacjami dla Androida oraz iOS. Opcje dla firm, udogodnienia sprzętowe i nie tylko
Podaj dalej

Co nowego w aktualizacji WhatsApp beta dla Androida w wersji 2.24.9.9?

WhatsApp udostępnia nową aktualizację w ramach programu beta Google Play i podnosi wersję do wersji 2.24.9.9.
Wiadomo, że twórcy aplikacji pracują obecnie nad udoskonalaniem funkcji dla firm. Umożliwią im tworzenie zweryfikowanych kanałów. Taka funkcja będzie dostępna w nadchodzącej aktualizacji.

Firmy zyskają także możliwość dodania zweryfikowanej plakietki do swojego kanału, co stanowi duże ułatwienie w podkreśleniu wiarygodności. Ponadto ułatwi użytkownikom znalezienie firm na platformie komunikatora. Tym samym zmaleje ryzyko oszustw, czy dezinformacji.

WhatsApp udoskonala obecnie tę funkcję, dodając możliwość tworzenia zweryfikowanych kanałów w najnowszej wersji beta WhatsApp dla Androida 2.24.9.9 ze sklepu Google Play. Jak widać w udostępnionym zrzucie ekranu, twórcy są w trakcie opracowywania nowej funkcji. Planuje się ją udostępnić w przyszłej aktualizacji aplikacji.

Wiadomo, że nazwa zweryfikowanego kanału musi się odnosić do legalnej nazwy firmy. Ponadto firmy będą musiały subskrybować opcjonalny plan Meta Verified. To wymóg korzystania ze zweryfikowanej plakietki dla swojego kanału oraz szeregu innych ulepszeń na swoich kontach. Takie narzędzie to korzyść nie tylko dla firm, ale i użytkowników. Firmy zyskają przewagę nad konkurencją, a użytkownicy zyskują pewność co do wiarygodności marki.

WhatsApp wprowadza ułatwienia w podkreśleniu wiarygodności firm
WhatsApp wprowadza ułatwienia w podkreśleniu wiarygodności firm

Co nowego w aktualizacji beta dla iOS 24.8.10.73?

W związku z tym, że w aktualizacjach popularnej aplikacji dla Androida 2.24.8.8 pojawiła się nowa funkcja informowania użytkowników o nowych aplikacjach komputerowych, to takie samo ulepszenie pojawi się w aplikacji na iOS.

Nowe ulepszenie obejmie wyświetlenie banera na ekranie połączonych urządzeń, dzięki czemu użytkownicy szybciej zauważą dostępność aplikacji komputerowych i ich nowych funkcji.

Konkretnie poprzez baner na ekranie połączonych urządzeń WhatsApp ma zamiar informować użytkowników o nowych aplikacjach komputerowych, powiadamiając ich o tym bezpośrednio w ustawieniach aplikacji.

To powiadomienie to korzyść dla tych, którzy często korzystają z WhatsApp na swoich komputerach stacjonarnych i łączą swoje konto z dodatkowym urządzeniem.  Jak widać na załączonym poniżej zrzucie ekranu, WhatsApp eksperymentuje obecnie z dodaniem banera na ekranie połączonych urządzeń. Nowa funkcja, będąca w fazie opracowywania pojawi się w przyszłej aktualizacji aplikacji.

Warto wiedzieć, że Meta rozpoczyna ograniczone testy Meta AI na WhatsApp w różnych krajach. Niektórzy użytkownicy w określonych lokalizacjach mogą już eksperymentować z chatbotem Meta AI i badać jego możliwości i funkcjonalności. Czego dowodzi udostępniony poniżej zrzut ekranu.

źródło: X (Twitter) Wabetainfo 

Nowe ulepszenie obejmie wyświetlenie banera na ekranie połączonych urządzeń
Nowe ulepszenie obejmie wyświetlenie banera na ekranie połączonych urządzeń
Meta rozpoczyna ograniczone testy Meta AI na WhatsApp w różnych krajach/ źródło X (Twitter)

Przeczytaj również