Apple szykuje w 2024 roku spore zmiany. Wreszcie doczekamy się polskiej Siri?

Amerykański koncern technologiczny – Apple swego czas zapowiedział duże zmiany w asystencie Siri. Wejdą one w życie wraz z iOS 18. Inteligentny pomocnik według założeń zostanie wyposażony w nowoczesne funkcje i technologie, znacznie usprawniające kontakt między użytkownikami. W takim wypadku do Polski wrócił jeden z tematów związanych z asystentem. Czy Siri otrzyma polską wersję językową? 

Apple szykuje w 2024 roku spore zmiany. Wreszcie doczekamy się polskiej Siri?
Podaj dalej

Apple szykuje w 2024 roku spore zmiany

Apple wprowadza nowe AI

Siri to inteligentny asystent wirtualny stworzony przez Apple, który znają nie tylko użytkownicy urządzeń marki, ale wszyscy. Stanowi ona nieodłączny element systemu urządzeń firmy. Umożliwia wykonywanie różnych zadań za pomocą głosu, takich jak: wyszukiwanie informacje, zarządzanie kalendarzem, wysyłanie wiadomości tekstowych. 

Rozwój Siri od momentu jej wprowadzenia jest pełen udogodnień i na tym Apple nie zamierza się zatrzymać. W 2024 roku otrzymamy gruntowne przebudowanie systemu w celu zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa użytkowników. Wszystko za sprawą sztucznej inteligencji.  Wraz z tymi wiadomościami wraca temat polskiej Siri – czy słusznie? 

Swego czasu Apple oficjalnie zapowiedział gruntowne zmiany nad Siri w iOS 18. Do jej ulepszenia zostanie wykorzystana generatywna sztuczna inteligencja. Nowe funkcje generatywnej AI Siri, firma oficjalnie zaprezentuje w czerwcu 2024 roku na konferencji Worldwide Developers Conference. W konsekwencji pozwoli to na bardziej spersonalizowaną i naturalną interakcję z asystentem, zbliżając ją bardziej do ludzkich rozmów. Nadchodzące zmiany w asystencie Apple rozbudziło temat wśród polskich internautów. Wszyscy zaczęli zadawać sobie pytanie: czy Polacy wreszcie otrzymają Siri w rodzimym języku? 

Przebudowę lub jak kto woli ulepszenie przejdzie usprawnienie współpracy Siri między różnymi urządzeniami Apple. Oczekuje się, że asystent będzie mógł przechowywać informacje z rozmów między urządzeniami, co zapewni spójne i zintegrowane doświadczenie użytkownika. Planowane jest również rozwijanie integracji Siri z zewnętrznymi usługami. 

Niestety obecnie nie mamy żadnych oficjalnych informacji na temat Siri po polsku. Na przestrzeni ostatnich lat powstawały, co prawda różnego rodzaju teorie – lecz żadna z nich nigdy się nie sprawdziła. Mimo to nie powinniśmy wykluczać, że wraz z mocnym rozwojem indywidualnego asystenta od Apple, otrzymamy także większą liczbę obsługiwanych języków. W razie nowych wiadomości w tej sprawie z pewnością was o nich od razu poinformujemy. Obecnie pozostaje nam jedynie czekać. 

Przeczytaj również