Nadchodzi zupełnie nowy iPhone. Ma zastąpić serię "Plus"

fot. Apple

W tym miesiącu Apple zaprezentowało nowego, znacznie „odchudzonego” iPada Pro i wszystko wskazuje na to, że kolejnym, cieńszym urządzeniem będzie w następnej kolejności najnowszy iPhone. Według portalu The Information, może pojawić się on w ofercie iPhone’a 17 zamiast modelu Plus .

Nadchodzi zupełnie nowy iPhone. Ma zastąpić serię „Plus”
Podaj dalej

Według kilku źródeł model ten został opisany jako „krok naprzód w zakresie języka projektowania iPhone’a”. Informatorzy The Information przekazali, że Apple rozważa różne zmiany. Chodzi głównie o tytanową obudowę, ulepszony przedni aparat, który ma zostać umiejscowiony obok czujników Face ID i tylny aparat przesunięty na środek telefonu (co ma zmniejszyć ryzyko przypadkowego zakrycia obiektywu palcami). Z kolei rozmiar ekranu jest ustalony gdzieś pomiędzy obecnym podstawowym iPhonem a iPhonem Pro Max. Czyli pomiędzy 6,12 a 6,69 cala.

 

Tanio nie będzie…

Jeśli chodzi o cenę, to smukły wariant będzie niestety droższy od ubiegłorocznego modelu Pro Max, którego ceny zaczynają się w USA od 1200 dolarów.

Cieńszy model ma docelowo zastąpić Plusa w ofercie iPhone’a. Z raportu wynika, że ​​w tym roku pojawi się jeszcze iPhone 16 Plus, ale będzie to „koniec formatu, który nie spełnił oczekiwań sprzedażowych Apple.” Mówi się, że w tegorocznych iPhone’ach chodzi bardziej o rozwój sztucznej inteligencji niż o jakiekolwiek istotne zmiany w konstrukcji fizycznej.

Przeczytaj również