Apple szykuje wielkie zmiany w iOS 18. Mamy pierwsze informacje

Apple lubi zaskakiwać swoich klientów przełomowymi nowościami. Tak też dzieje się w przypadku doniesień z mediów. Szykuje się współpraca z ekspertem od sztucznej inteligencji. Efekty otrzyma iOS 18

Apple szykuje wielkie zmiany w iOS 18. Mamy pierwsze informacje
Podaj dalej

Popularne obecnie AI jest w zasadzie podstawą działania dla większości szanujących się firm. Dlatego jest to zupełnie zrozumiałe, że takie firmy, jak Apple sięgają również po te rozwiązania. Sporo mówi się na temat nowego modelu językowego, który ma pojawić się w iOS 18.

Apple rozmawia z gigantem przy pracy nad iOS 18

Apple znane z innowacyjności w technologii mobilnej, ponownie nawiązało rozmowy z OpenAI. Firma kojarzona jest przede wszystkim jako twórca ChatGPT. Kooperacja przewidziana jest po to, aby wprowadzić nowe funkcje AI do nadchodzącej wersji iOS 18. Według najnowszych doniesień z Bloomberga Apple opracowuje również własne modele językowe dużej skali, które mają zasilić niektóre funkcje iOS 18. Jednakże głównym punktem rozmów z OpenAI jest „komponent chatbota/wyszukiwania”, co może zrewolucjonizować interakcje użytkowników z urządzeniami Apple.

Licencjonowanie technologii AI od Google?

Interesującym aspektem jest również zaangażowanie Apple w rozmowy z Google na temat licencjonowania Gemini. Opracowanego chatbota Google’a, na potrzeby iOS 18. Raporty wskazują, że te negocjacje nadal trwają i wszystko może się jeszcze zmienić. Rynek czeka na ostateczne decyzje Apple. Istnieje możliwość, że Apple ostatecznie zdecyduje się na licencjonowanie technologii AI od obu firm lub żadnej z nich.

Google siedziba USA Kalifornia
Google siedziba USA Kalifornia

Tajemniczy Apple

Apple od dawna słynie z tajemniczości wokół swoich działań związanych z AI. To stanowi kontrast do otwartości innych gigantów z Doliny Krzemowej. Mimo to firma dała kilka wskazówek na temat swoich planów. Podczas ogłoszenia wyników finansowych w lutym, dyrektor generalny Tim Cook wspomniał, że Apple nadal pracuje i inwestuje w sztuczną inteligencję. Obiecał podzielić się szczegółami dotyczącymi trwających prac w tym roku. Firma twierdzi, że nowo wydany MacBook Air M3 to „najlepszy na świecie laptop konsumencki do zastosowań AI”, a w najbliższych miesiącach planowane jest wprowadzenie laptopów i komputerów stacjonarnych skoncentrowanych na AI.

Jaka czeka nas przyszłość?

Rozwój funkcji AI w iOS 18 i potencjalna współpraca z OpenAI oraz Google to kroki, które mogą zdefiniować przyszłość interakcji z technologią mobilną. Wszystko wskazuje na to, że Apple jest gotowe do wprowadzenia kolejnej rewolucji w swoim ekosystemie, co z pewnością przyciągnie uwagę nie tylko technologicznych entuzjastów, ale i przeciętnego użytkownika szukającego nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań.

Przeczytaj również