Apple zrewolucjonizuje wiadomości tekstowe. Czegoś takiego jeszcze nie było

Wiadomości tekstowe zrewolucjonizowały komunikację. Na początku SMS-y, dzisiaj treści na komunikatorach są naszą codziennością. Apple chce zrewolucjonizować okazywanie emocji. Czegoś takiego jeszcze nie było.

Apple zrewolucjonizuje wiadomości tekstowe. Czegoś takiego jeszcze nie było
Podaj dalej

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na pośredni kontakt z drugim człowiekiem. Pandemia oraz zmiany społeczne wpłynęły na metody komunikacji. Jeszcze kilka dekad temu spotkania twarzą w twarz były podstawą socjalizacji. Dzisiaj można mieć kontakt z całym światem i to bez wypowiedzenia ani jednego słowa w ciągu całego dnia.

Apple stawia na innowacyjność

Producent z nadgryzionym jabłkiem w logo od początku swojego istnienia stawiał na innowacyjność. Po latach konkurencja odrobiła straty do amerykańskiego producenta. Dlatego każda następna generacja iPhone’a jest ewolucją poprzednika. Dawniej była ona wręcz rewolucją na rynku. Produkty Apple wyznaczały standardy na rynku.

fot.: pixabay

Z perspektywy aktualnych trendów sztuczna inteligencja jest jednym z najważniejszych obszarów, jakie należy rozwijać. Jednak doniesienia prasowe na temat postępów w tym obszarze po stronie Apple, są bardzo lakoniczne. Z jednej strony dowiadujemy się, że prace nad jakimś modelem językowym trwają, ale za jakiś czas brakuje szczegółów. Okazuje się, że producent elektroniki z Kalifornii podejmuje rękawice i to w dość ciekawym obszarze.

Wiadomości tekstowe na wszystkie sposoby

Pisanie SMS-ów jest dalej bardzo popularne. Jednak można odnieść wrażenie, że kanały komunikacyjne zdominowane są przez Whatsapp, Messenger i Telegram. Dzisiaj tam przekazuje się najwięcej informacji w formie wiadomości tekstowych. Współczesna technologia pozwala na zamianę mowy na tekst. Wiadomość może napisać sztuczna inteligencja, aby była ona ciekawsza dla odbiorcy.

Co ciekawe nawiązujemy również do pisma obrazkowego, ponieważ dużą rolę odgrywają emotikony. W zasadzie możemy stworzyć całą wiadomość przy użyciu piktogramów. Jak wiemy wyrażają one określone emocje, prezentują szereg czynności, zainteresowań i przedmiotów. Przy pomocy symboli potrafimy opisać większość rzeczywistości. I w tym obszarze Apple proponuje rewolucję.

AI zrewolucjonizuje wiadomość w smartfonie

Mark Gurman z Bloomberga donosi, że jedną z nowych funkcji, które Apple może zaprezentować na WWDC w przyszłym miesiącu, mogą być emoji generowane przez AI. Jeśli obecna biblioteka emoji nie jest już wystarczająco przytłaczająca (nie wspominając o mojej rosnącej kolekcji naklejek w aplikacjach Messages i WhatsApp), Gurman pisze, że firma „opracowuje oprogramowanie, które może tworzyć niestandardowe emoji na bieżąco, na podstawie tego, co użytkownicy piszą”.

źródło: bloomberg.com

Przeczytaj również