Apple modernizuje Siri za pomocą AI. To będzie rewolucja w kontrolowaniu iPhonów?

Apple pracuje nad wersją swojego asystenta głosowego Siri, która będzie korzystać z zaawansowanej sztucznej inteligencji opartej na dużych modelach językowych (LLM). Technologia umożliwi użytkownikom wykonywanie określonych funkcji aplikacji za pomocą głosu, takich jak np. otwieranie dokumentów i wysyłanie e-maili.

Apple modernizuje Siri za pomocą AI. To będzie rewolucja w kontrolowaniu iPhonów?
Podaj dalej

Nowa wersja Siri będzie na początku działać tylko z aplikacjami Apple. Z raportu wynika, że ​​nie pojawi się ona wraz z iOS 18. Według Bloomberga wspierana przez AI Siri zadebiutuje w dużej aktualizacji na początku przyszłego roku.

Nowych opcji będzie sporo

Asystent będzie mógł analizować aktywność Twojego telefonu i automatycznie włączać funkcje kontrolowane przez Siri. Wśród nowości, jakie mają stać się udziałem nowej wersji Siri, ma znaleźć się chociażby możliwość kontroli nad poszczególnymi aplikacjami za pomocą komend głosowych.

fot.: Apple

Ponadto asystent ma pozwolić na bardziej sprawne rozpoznawanie podstawowych komend. Dodatkowo możliwe będzie wysyłanie lub usuwanie wiadomości e-mail, otwieranie określonej witryny w Apple News, wysyłanie e-mailem łącza internetowego lub proszenie o streszczenie artykułu.

Nie jest jasne, którego LLM Apple użyje do obsługi tej wersji Siri, ale podobno firma właśnie osiągnęła porozumienie z OpenAI w sprawie integracji ChatGPT z iOS 18. Jednocześnie Apple może również negocjować z Google w sprawie integracji Gemini AI. Na ten moment nie wiadomo niestety, kiedy moglibyśmy spodziewać się nowej wersji Siri. Być może światło na tę sprawę rzuci konferencja WWDC 2024, którą zaplanowano na czerwiec.

Przeczytaj również