Apple zaprzestaje prac nad składanym iPhonem. Marka napotkała problem, którego nie jest w stanie przeskoczyć

W internecie od jakiegoś czasu mogliśmy usłyszeć doniesienia o nowym projekcie Apple. Popularny producent przez ostatnie miesiące próbował stworzyć składanego iPhone. Według informacji podanych przez popularnego chińskiego wideoblogera – marka zaprzestała prac nad projektem. Apple napotkał dotkliwy problem, którego obecnie nie jest w stanie rozwiązać. Co zatrzymało firmę w realizacji ambitnego planu? 

Apple zaprzestaje prac nad składanym iPhonem. Marka napotkała problem, którego nie jest w stanie przeskoczyć
Podaj dalej

Apple zaprzestaje prac nad składanym iPhonem

 Fot. Freepik 

Technologie rozwijają się w niebywałym tempie. Producenci sprzętów eksperymentują wprowadzając na rynek coraz to nowsze urządzenia. Czasem spoglądają na konkurencje starając się stworzyć produkt odbiegający jakością od tego, co możemy znaleźć i kupić w sklepach. Apple mimo pewnych wątpliwości chciał spróbować zrobić składanego iPhone. Pewne przecieki sugerują jednak, że prace te zostały wstrzymane.

O składanych iPhone’ach mogliśmy po raz pierwszy usłyszeć już kilka tygodni temu. Rzekomo działania w tym kierunku postępowały, aż w końcu firma z Jabłkiem w logo, napotkała problem, którego nie da się przeskoczyć. Mówią tak doniesienia od Fixed Focus Digital. Popularny chiński wideobloger wspomina o tym, iż stworzone prototypy Apple nie należały do wytrzymałych i bardzo szybko się psuły. Pomimo wielu prób nie udało się rozwiązać tego problemu. Z tego względu Apple miałby zaprzestać pracę nad projektem. 

Plotki głoszą, że w celu zwiększenia efektywności swojej pracy, Apple kupowało dużą liczbę składanych telefonów konkurencji. Przeprowadzali proces wstecznej inżynierii, aby przyspieszyć pracę nad projektem. To jednak nie przyniosło pożądanych efektów, a wręcz przeciwnie. Tak jak wspominaliśmy powyżej prototypy Apple szybko ulegały zniszczeniu. 

Przeczytaj również