Garmin szykuje nowości. Smartwatche doczekają się nowych funkcji

Lada moment Garmin ma doczekać się nowych funkcji. Pojawiły się nieoficjalne informacje, lecz z pewnego źródła, które mówią o trzech nowościach, jakie zawitają na popularne smartwatche. Jedna z nich ma tyczyć się treningów i analiz danych. Dwie pozostałe natomiast będą związane ze środowiskiem. Mają one się nazywać: Garmin Trend, Nature Minutes i Carbon Offset.

Garmin szykuje nowości. Smartwatche doczekają się nowych funkcji
Podaj dalej

Co szykuje dla nas Garmin?

Pierwsze z nowych narzędzi przypadnie zapewne najbardziej do gustu. Funkcja ma pozwolić na dokładniejszą analizę naszego treningu, na podstawie naszych wcześniejszych dokonań. Treningi będą porównywane i wyciągane z nich najistotniejsze informacje, jakie mogą być przydatne dla trenującego. Ma to być m.in. zwrócenie uwagi na poprawę czasu w danym okresie i to, czy treningi idą w dobrym kierunku.

Opcja Nature Minutes ma w dużej mierze pokazywać czas, jaki spędzamy poza czterema ścianami. Mowa tutaj o aktywności na świeżym powietrzu, co jak wiadomo dla naszego zdrowia jest niezwykle istotne. Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna jest ważna, ale ta jaką wykonujemy na świeżym powietrzu ma dodatkowe wartości. Ma to być zachęta do tego, aby nie ćwiczyć wyłącznie w domu czy na siłowni, ale również wybrać się pobiegać czy pojeździć na rowerze.

garmin zegarek
fot. freepik

Ostatnia z nowości ma być suchą informacją w kontekście tego, jak ograniczamy ślad węglowy w trakcie aktywności na zewnątrz, np. wybierając rower zamiast samochodu. Wydaje się to być bardziej ciekawostka, niż rzecz która poprawi nasze treningi. Mimo to współcześnie taka informacja wydaje się być ” w modzie”.

Smartwatch czy tradycyjny zegarek?

Współcześnie niezwykle modne stały się smartwatche, a to z racji tego, że modna stała się aktywność sportowa. Dla wielu osób to jednak duży kłopot mając do wybory tradycyjny zegarek, często modny i elegancji, a ten sportowy. Ten drugi nie zawsze prezentuje się tak elegancko, ale na pewno jego możliwości wydają się być nieocenione.

Dlatego też niektórzy starają się znaleźć coś pomiędzy – ale nie jest to łatwe, a i też tanie. Trzeba zatem się zdecydować w jakim kierunku pójść. Wszystko wydaje się być jedynie kwestią przyzwyczajenia. Oczywiście można również stosować oba warianty – jeden do treningów, drugi do codziennego użytkowania. Tyle tylko, że nie zawsze będziemy mieli z tego tytułu korzyści związane z liczeniem kroków, kalorii, etc.

Przeczytaj również