Etui FineWoven to nieudany eksperyment Apple. Można je jednak wyczyścić i przywrócić do niemal nowego stanu

Niewiele produktów Apple otrzymało tak negatywny rozgłos, jak etui FineWoven dla iPhone’ów z serii 15. Reklamowane jako przyjazna dla środowiska alternatywa dla skórzanych etui, FineWoven zostało skrytykowane w momencie premiery za nadmierne zużycie i zabrudzenia w ekstremalnie krótkim czasie. Jeśli mówimy o kawałku materiału kosztującego 240 zł, jest to absolutnie niedopuszczalne. Na szczęście może istnieć rozwiązanie tego problemu – czyszczenie. YouTuber Faruk Korkmaz na swoim kanale iPhonedo pokazał, że możliwe jest wyczyszczenie etui FineWoven i przywrócenie go do niemal nowego stanu.

Etui FineWoven to nieudany eksperyment Apple. Można je jednak wyczyścić i przywrócić do niemal nowego stanu
Podaj dalej

Seria FineWoven od Apple – czy to ma sens?

FineWoven w stosunku do poprzedniego silikonowego etui, jest kompletnie inne w dotyku. Najnowsze akcesorium do iPhone’ów serii 15 przypomina w dotyku zamsz. Materiał jest jednak dużo bardziej delikatny, na pewno lepszy niż wspomniany zamsz. Dodatkowo FineWoven jest wykonany w większości z materiałów pochodzących z recyclingu.

Tkaninę FineWoven zaprojektowano z myślą o planecie – jest wykonana z surowców pochodzących w 68 procentach z recyklingu odpadów pokonsumenckich a jej produkcja wiąże się z dużo mniejszą emisją dwutlenku węgla niż w przypadku produktów ze skóry. Etui błyskawicznie i mocno przywiera do iPhone’a, prawie nie zmieniając jego rozmiarów. Ma jednak jeden problem – niemal od razu widać na nim ślady zużycia.

Jak czyścić etui FineWoven

Apple zaleca czyszczenie etui FineWoven poprzez przygotowanie roztworu wody z mydłem. Do filiżanki wody wsyp łyżeczkę detergentu do prania i wymieszaj. Następnie zanurz niestrzępiącą się szmatkę w wodzie z mydłem i pocieraj nią obudowę przez około minutę. Następnie wytrzyj obudowę czystą, wilgotną szmatką i wysusz ją.

W filmie iPhonedo etui FineWoven jest czyszczone miękką szczoteczką zamiast szmatki, a YouTuber nakłada detergent bezpośrednio na etui przed spłukaniem go pod wodą. Wygląda na to, że działa to dobrze. Sugerujemy jednak, aby najpierw postępować zgodnie z instrukcjami Apple, zanim spróbujesz czegokolwiek innego. Używanie sztywnej szczotki lub stosowanie silnych detergentów bezpośrednio na etui może uszkodzić produkt.

 

Przeczytaj również