Rabbit R1: Rewolucja na rynku technologii, czy kolejny gadżet?

Smartfony mają ugruntowaną pozycję na rynku. Rabbit R1 ma być alternatywą dla entuzjastów gadżetów. Czy jest to rewolucja, jakiej niewielu oczekuje na rynku urządzeń mobilnych?

Rabbit R1: Rewolucja na rynku technologii, czy kolejny gadżet?
Podaj dalej

Uwielbiamy smartfony, ponieważ mają one w sobie bardzo dobre funkcjonalności różnych urządzeń. Możemy zadzwonić, wysłać maila lub zrobić wysokiej jakości zdjęcie tylko przy użyciu jednego akcesorium. Komunikowanie się nigdy wcześniej nie było łatwiejsze. Jednak nowoczesne smartfony mają jedną cechę, która budzi kontrowersje. Są dosyć duże, przez co niektórzy mogą szukać alternatywy.

Rabbit R1 u klientów już w kwietniu

Rabbit R1 to urządzenie, które już na starcie przyciąga uwagę swoim jaskrawo pomarańczowym wyglądem. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej zapadających w pamięć debiutów tego roku. Wszystkich, którzy mieli szczęście złożyć zamówienie przed wyczerpaniem się pierwszej partii, czeka niebawem przyjemność pierwszego kontaktu z urządzeniem. Według producenta pierwsza transza zamówień w Stanach Zjednoczonych zostanie wysłana 31 marca. Idealny prezent z okazji Wielkanocy. Na dotarcie urządzeń do odbiorców trzeba poczekać kilka tygodni – szacunkowo do około 24 kwietnia.

Prezentacja w Nowym Jorku dla wszystkich zainteresowanych

Rebbit organizuje również imprezę odbioru akcesorium. Nowym Jorku 23 kwietnia, która jest otwarta dla wszystkich kupujących, nie tylko dla tych z pierwszej partii. Firma planuje udostępnić więcej informacji na temat imprezy i pierwszych dostaw w przyszłym tygodniu. Prezentacja Rebbit R1, która miała miejsce równolegle do targów CES, wywołała sporo szumu i jeszcze więcej pytań dotyczących celowości dedykowanego sprzętu AI w erze smartfonów.

Czy Rabbit R1 zastąpi smartfony?

Urządzenie to jest pozycjonowane jako bardziej użyteczny asystent AI, który można zabrać ze sobą wszędzie. Głównie dzięki wsparciu od startupu z San Francisco, Perplexity, i jego zaawansowanym LLM (modelom językowym). Zaprojektowany przy współpracy z Teenage Engineering, Rabbit R1 wyróżnia się fizycznym pokrętłem do przewijania i obrotową kamerą, a także uroczym animowanym króliczkiem jako maskotką.

Aktualizacja uszkadza popularne w Polsce smartfony

Czy Rabbit R1 ma szansę zastąpić smartfony? To pytanie, na które odpowiedź będzie można udzielić dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu się możliwościom i funkcjonalnościom urządzenia. Jest jednak jasne, że w erze, w której inteligentna pomoc staje się coraz bardziej pożądana, dedykowane urządzenie AI takie jak Rabbit R1 może znaleźć swoje miejsce na rynku

Ile kosztuje Rabbit R1?

Firma rozpoczęła przyjmowanie zamówień na Rabbit R1 w cenie 199 dolarów już w styczniu, a pierwsze kilka partii po 10 000 sztuk każda szybko się wyprzedało. Ci, którzy zdecydowali się na zakup w późniejszym terminie, będą musieli poczekać kilka miesięcy na dostawę swoich urządzeń. Obecnie trwa zbieranie zamówień na siódmą partię sprzętu.

Przeczytaj również