iPad Pro OLED i pierwszy iPad Air z dużym ekranem pojawią się w maju. Wiemy co jest powodem przesunięcia premiery

Jak donosi Bloobmerg, nowy iPad Pro OLED i pierwszy iPad Air z dużym ekranem mają pojawić się w maju. Powodem przesunięcia premiery z marca na maj jest kwestia oprogramowania, które według Apple nie jest jeszcze odpowiednio zoptymalizowane.

iPad Pro OLED i pierwszy iPad Air z dużym ekranem pojawią się w maju. Wiemy co jest powodem przesunięcia premiery
Podaj dalej

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple w końcu wprowadzi na rynek nowe iPady na początku maja. Oczekiwany jest nowy iPad Pro z panelem OLED i szybszy iPad Air, w tym model z 12,9-calowym wyświetlaczem.

Nowe modele iPada Pro zostaną wyposażone w wyświetlacze OLED (oferujące głębszą czerń i bogatsze kolory) i będą działać na nowym chipie M3, który można już znaleźć w kilku komputerach Mac. Mówi się, że nowe tablety pojawią się wraz z przeprojektowanym Apple Pencil i Magic Keyboard. Tymczasem iPad Air będzie rzekomo działał na nowym procesorze.

Bloomberg nie sprecyzował, który to chip, ale – biorąc pod uwagę, że obecny model wykorzystuje M1, a Apple prawdopodobnie chce zarezerwować M3 dla droższego Pro – najprawdopodobniej zatem będzie to procesor M2.  Co więcej, jeśli na rynku faktycznie pojawi się iPad Air z przekątną 12,9 cala, to to pierwszy raz w historii linia Air otrzyma wyświetlacz większy, niż 10,9 cala.

 

Przeczytaj również