Ważna aktualizacja dla posiadaczy iPhone z serii 12. W końcu zmiana w ładowaniu na którą wszyscy czekali

Wraz z premierą iPhone’a 12 Apple podwoił moc ładowania bezprzewodowego do 15 watów, ale był pewien haczyk: tylko ładowarki MagSafe marki Apple działały z pełną mocą. Teraz użytkownicy otrzymają długo wyczekiwaną aktualizację, która zmieni ten stan rzeczy. Jak podaje MacWorld, najnowsza wersja iOS 17.4 umożliwia ładowanie „jabłek” z serii 12 ładowarkami innych firm również z maksymalną mocą znamionową 15 watów.

Ważna aktualizacja dla posiadaczy iPhone z serii 12. W końcu zmiana w ładowaniu na którą wszyscy czekali
Podaj dalej

Do tej pory bowiem smartfony Apple iPhone 12, 12 PRO i 12 PRO MAX oferowało możliwość uzupełniana energii dzięki MagSafe z mocą do 15 W wyłącznie dla certyfikowanych przez Apple ładowarek. Zmiany poczynione przez producenta umożliwiają uzyskanie podobnej mocy ładowania dla ładowarek innych niż MagSafe. Wcześniej w ich przypadku maksymalna moc ładowania wynosiła 7,5 W.

for.: Apple

Apple nie skomentowało jeszcze oficjalnie tej zmiany. Jednak Macworld przetestował iPhone’a 12 z urządzeniami Qi2 i stwierdził, że odpowiadają one prędkościom ładowania oficjalnych ładowarek MagSafe. Decyzja Apple o wsparciu Qi2 w ofercie iPhone’ów była pewnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że Apple preferuje własne, zastrzeżone rozwiązania.

Być może zrobiono to, aby uniknąć problemów z organami regulacyjnymi UE. Parlament Europejski od kilku lat pracował nad projektem, który miał na celu zakończenie ery złącza Lightning w urządzeniach. Zgodnie z nową dyrektywą Unii Europejskiej, od 27 grudnia 2022 roku producenci urządzeń elektronicznych muszą stosować port USB-C do ładowania swoich produktów na terenie Unii.

Przeczytaj również