Nowe iPady trafią do klientów z opóźnieniem

Wszystko wskazuje na to, że fani Apple będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Data premiery nowych modeli iPada prawdopodobnie zostanie przesunięta.

Nowe iPady trafią do klientów z opóźnieniem
Podaj dalej

Apple zalicza obsuwę – wszystko przez panele OLED

Eksperci z Display Supply Chain Consultants (DSCC) opublikowali notatkę sugerującą, że nowe modele iPadów mogą zostać zaprezentowane pod koniec marca lub na początku kwietnia. Sprzęt nie trafi jednak do klientów od razu. Głównym powodem możliwego opóźnienia są wyzwania produkcyjne i problemy z dostawami wyświetlaczy OLED.

Produkcja paneli OLED dla nadchodzących modeli iPada Pro wkrótce ulegnie zmianie: pierwotny plan zakładał, że Samsung Display i LG Display będą wspólnie produkować 11,1-calowe panele OLED. Jednak ze względu na zwiększone koszty spowodowane wdrożeniem technologii LTPO dla zmiennej częstotliwości odświeżania, tylko Samsung Display będzie teraz dostarczał 11,1-calowe wyświetlacze OLED.

Jakie ceny za nowe iPady Pro z 2024 roku?

Spekuluje się, jakoby amerykańskie ceny miały startować z poziomu 1500 USD (za wersję 11-calową) i 1800 USD (za iPada Pro z 12,9-calowym wyświetlaczem). Ile zapłacimy w Polsce? Obecnie za mniejsze z tych urządzeń, zasilane procesorem M2, trzeba wydać 4499 PLN, a za wersję 12,9” aż 6299 złotych. Raczej nie zanosi się na obniżkę. Można więc domniemywać, że ceny tegorocznych wersji Pro pozostaną na podobnym poziomie.

Przeczytaj również