LG prezentuje bezprzewodowy przezroczysty telewizor OLED. To pierwszy taki sprzęt w historii

LG pojawiło się na targach CES 2024, zaskakując wszystkich swoim nowym produktem. Marka zaprezentowała pierwszy na świecie bezprzewodowy telewizor OLED o przezroczystym ekranie. LG Signature OLED T zapewnia posiadaczom niespotykane dotąd na rynku niezapomniane wrażenia wynikające z oglądania. Poza tym wspomniany telewizor po wyłączeniu staje się praktycznie niewidoczny, optycznie powiększając przestrzeń. 

LG prezentuje bezprzewodowy przezroczysty telewizor OLED. To pierwszy taki sprzęt w historii
Podaj dalej

LG prezentuje bezprzewodowy przezroczysty telewizor OLED

Fot. LG

Telewizor LG Signature OLED T ma przekątną 77 cala wyposażoną w przezroczysty ekran OLED o rozdzielczości 4K, oferujący obłędne wrażenie wizualne. Po wyłączeniu staje się praktycznie niewidoczny, dostosowując się do przestrzeni. Zdecydowanie stworzono go dla osób, którym czarny ekran w salonie wadzi, nie pasując do otoczenia.

Dzięki modułowej konstrukcji, instalacja telewizora OLED T jest bardzo prosta. Urządzenie może być postawione samodzielnie, zamontowane na ścianie lub zawieszone. Klienci mają również możliwość dodania stojących lub wiszących półek po jednej albo obu stronach ekranu. Wszystko po to, aby zapewnić posiadaczom telewizora swobodne dostosowanie konfiguracji do własnych potrzeb. 

Tryb przezroczystości na zawołanie 

LG OLED wcale nie ogranicza się pod względem funkcjonalności oferowanej klientom. Innowacyjny telewizor ma dwie opcje wyświetlania: przezroczystą oraz nieprzezroczystą. Dzięki funkcji Always-On-Display, ekran staje się transparentnym cyfrowym płótnem do wyświetlania filmów, zdjęć, czy nawet prezentacji sztuki. Funkcja T-Bar prezentuje praktyczny pasek informacyjny w dolnej części ekranu, wyświetlając wiadomości, prognozę pogody, czy chociażby tytuł odtwarzanego utworu. 

W celu uzyskania doskonałego obrazu, wystarczy nacisnąć przycisk zwiększający kontrast, wykorzystując tym samym lepszą jakość obrazu LG OLED. To rezultat nowego procesora Alpha 11 AI, który jest czterokrotnie wydajniejszy od swojego poprzednika. Dzięki temu procesorowi uzyskuje się o 70 proc. lepszą optymalizację graficzną oraz o 30 proc. szybsze przetwarzanie danych w porównaniu do wcześniejszych modeli tego telewizora. 

Poniżej wrzucamy wam linka do filmu LG, który prezentuje w praktyce wygląd i funkcjonalność modelu Signature OLED T. 

Przeczytaj również