TCL 115QM89 - największy telewizor Mini LED z technologią Quantum Dot na rynku

Choć telewizory wydają się ustępować miejsca smartfonom w codziennym użytku, ciągle branża RTV ma się dobrze. Producent TCL zaprezentował największy telewizor Mini LED z technologią Quantum Dot dostępny na rynku!

TCL 115QM89 – największy telewizor Mini LED z technologią Quantum Dot na rynku
Podaj dalej

Gdy myślimy o telewizorach, z pewnością markami z górnej części listy będą Samsung i Sony. Prawdopodobnie relatywnie niewiele osób słyszało o marce TCL, która zyskuje coraz większą popularność i prężnie się rozwija.

Skąd jest marka TCL?

Firma TCL, czyli „The Creative Life”, jest znana głównie z produkcji elektroniki użytkowej, w tym telewizorów, smartfonów, klimatyzatorów i innych urządzeń. Założona została w 1981 roku w Chinach jako małe przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją taśm magnetycznych. Od tamtej pory rozwinęła się i stała się jednym z czołowych światowych producentów elektroniki konsumenckiej, zdobywając popularność głównie dzięki swoim konkurencyjnym cenom i innowacyjnym technologiom.

Chiny flaga

Telewizor z przekątną 115 cali

Marka właśnie zaprezentowała nowy telewizor o przekątnej 115 cali na swojej konferencji prasowej, model 115QM89, który jak twierdzi, jest największym telewizorem Mini LED z technologią Quantum Dot na rynku.

Telewizor ten jest częścią szerszej linii QM8 TCL, obejmującej modele premium o przekątnej ekranu od 65 do 98 cali. Nowy model przynosi ze sobą niektóre funkcje znane z poprzednich telewizorów z serii QM8, ale dodaje system głośników 6.2.2 kanałowy, zapewniający bardziej kinowe doznania dźwiękowe.

Mega-ekran posiada także procesor TCL AIPQ ULTRA, który umożliwia wyświetlanie obrazów o wyższej jakości i większej ostrości niż wcześniejsze modele TCL. Warto zauważyć, że 115QM89 dysponuje 20 000 strefami zaciemniania, co jest istotne dla większego ekranu, aby cienie i jasne punkty wyglądały bardziej zdefiniowanie, sprawiając, że mroczne filmy i seriale prezentują się wyrazistsze na ekranie.

TCL oferuje mniejsze telewizory

Oprócz tego imponującego 115-calowego telewizora, TCL zaprezentowało również telewizory z serii Q6-Pro. W rozmiarach ekranu od 50 do 85 cali, z ulepszonym systemem lokalnego zaciemniania, który zapewnia 33-procentowy wzrost jasności ekranu do 600 nitów. Firma dodała także model QM7, kolejne urządzenie z technologią Mini LED w swojej ofercie, oferujące lepsze prędkości przetwarzania i jasność ekranu, oraz ogólną jakość obrazu.

W niższym i średnim segmencie linii S TCL, ogłosiło nowy model S5, oferujący rozdzielczość 4K UHD w rozmiarach ekranu od 43 do 85 cali. Firma twierdzi również, że te telewizory będą 25 procent jaśniejsze niż poprzednia generacja, i zapewnią poprawioną reprodukcję kolorów dzięki nowemu procesorowi TCL AIPQ. Dodatkowo S5 będzie zawierał technologię HDR PRO+ oraz Dolby Vision dla ogólnie poprawionej jakości obrazu.

Coś dla miłośników dźwięków

Wreszcie, TCL wprowadziło do oferty nowe soundbary z serii S i Q. Wśród najwyższej klasy modeli znajduje się S55H, nowy soundbar 2.1 kanałowy Dolby Atmos, oraz Q85H, który oferuje dźwięk 7.1.4 kanałowy Dolby Atmos i może łączyć się bezprzewodowo z tylnymi głośnikami, zapewniając bardziej immersywne wrażenia dźwiękowe, jak opisuje TCL.

źródło: TCL Global

Przeczytaj również