Słuchawki, jakich jeszcze nie było. Samsung planuje wdrożyć przełomową technologię

Nowe douszne słuchawki od Samsunga będą wspierane najnowszą technologią. Głównym zamysł sprzętu jest fascynującym, ma on bowiem tłumaczyć użytkownikowi dowolny język świata w czasie rzeczywistym. Poza tym otrzymamy również kilka innych ciekawych funkcji, o których nieco więcej dowiecie się z treści tego artykułu. Zainteresowani? W takim razie zaczynajmy. 

Słuchawki, jakich jeszcze nie było. Samsung planuje wdrożyć przełomową technologię
Podaj dalej

Słuchawki, jakich jeszcze nie było

eu wkracza d telefonów
Pixabay

Samsung Galaxy Buds 3 to mają być nowe douszne i bezprzewodowe słuchawki marki wspomagane przez sztuczną inteligencję. Będzie je wyróżniać funkcja, która pozwoli na tłumaczenie każdego języka w czasie rzeczywistym. 

Za sprawą sztucznej inteligencji przetwarzającej dane głowowe obie strony mogłyby się komunikować w różnych językach nawet ich nie znając. Najbardziej zaskakującą rzeczą jest tu to, że te słuchawki nie będą potrzebowały połączenia z Internetem. Wszystko to za sprawą lokalnego przetwarzania.

AI ma stać się istotnym elementem produktów marki samsung w 2024 roku. Zgodnie z zapowiedzią producenta zaprezentowane w styczniu smartfony z serii Galaxy S24 zostały wyposażone w funkcję tłumaczenia na żywo. Możemy się więc spodziewać, że rozwiązanie będzie rozwijane i dzięki temu nie będziemy musieli nawet wyciągać naszego telefonu z kieszeni.

Taka funkcja nie jest całkowitą nowością, ponieważ istnieją już niewielkie urządzenia ułatwiające komunikację w obcym języku. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że nie wprowadzenie takich rozwiązań w smartfonach oraz słuchawkach da każdemu możliwość swobodnego korzystania z tej funkcji. Najlepsze w tym jest to, że wszystko będzie w jednym poręcznym urządzeniu, którym jest nasz smartfon, przez co nie będziemy musieli nosić dodatkowego sprzętu ze sobą. 

 

Przeczytaj również