Nowy odkurzacz od Samsunga ze wsparciem AI. Wiemy, w jakim czasie zadebiutuje w Polsce

Samsung prezentuje nowoczesną gamę odkurzaczy, wzbogaconych o zaawansowaną sztuczną inteligencję. Robot oferuje mycie i odkurzanie podłóg, zapewniając łatwiejsze i bardziej efektywne sprzątanie. Co więcej, poznaliśmy dokładną funkcjonalność urządzenia, a także czas, w jakim zadebiutuje w naszym kraju. 

Nowy odkurzacz od Samsunga ze wsparciem AI. Wiemy, w jakim czasie zadebiutuje w Polsce
Podaj dalej

Nowy odkurzacz od Samsunga ze wsparciem AI

Fot. Samsung

Czym dokładnie jest Bespoke Jet Bot Combo? Jest nowoczesny robot myjący i odkurzający podłogi, który wykorzystuje AI do rozpoznawania obiektów. Ta funkcja została udoskonalona w oparciu  o technologię wcześniej wprowadzoną w robotach z serii Bespoke Het Bot AI+, czyli czujnika 3D. W związku z tym nowy model rozpoznaje więcej obiektów, co pozwala mu na dokładniejsze poruszanie się po mieszkaniu. 

Co ciekawe, funkcja rozpoznawania obiektów nie ogranicza się tylko do przeszkód jak meble, czy ściany. Robot potrafi rozróżniać konkretne przestrzenie i plamy, a co za tym idzie może sprzątać jeszcze efektywniej. Gdy Bespoke Jet Bot Combo wykryje plamę, wraca do stacji czyszczącej, aby przygotować nakładki mopa. Następnie wraca do miejsca, w którym wykrył obszar wymagający czyszczenia. Nakładki obracają się z prędkością 170 obrotów/minutę, dzięki czemu może skutecznie usuwać nawet uporczywe plamy. W ten sposób domownicy nie muszą przejmować się brudną podłogą. 

Dodatkowo urządzenie potrafi określać i kategoryzować zmapowane obszary takie jak salon, czy też kuchnia. Ustawienie “Stref wyłączonych” pozwala zaprogramować robota, tak aby omijał konkretne części domu np. taras lub łazienkę.  

To jednak wciąż nie wszystko, ponieważ Bespoke Jet Bot Combo jest w stanie rozpoznawać różne rodzaje podłogi, te o twardej powierzchni, dywany i wykładziny. Robot zawdzięcza to wbudowanej funkcji rozpoznawania powierzchni AI. Urządzenie dostosowuje moc ssącą do powierzchni podłogi. Pozwala to chociażby na skuteczniejsze usuwanie kurzu nawet z głębokich warstw dywanu. Zapobiega to też zamoczeniu lub zanieczyszczeniu dywanu przez brudne nakładki mopa. Jeżeli dywan będzie zbyt wysoki robot wróci do stacji czyszczącej, aby je odłączyć.

Bespoke Jet Bot Combo sam czyści również nakładki mopa po skończonym sprzątaniu.

Na sam koniec warto podkreślić, że produkt jest aktualnie na etapie rozwoju. Specyfikacje, o których dzisiaj powiedzieliśmy mogą ulec zmianie do daty premiery. Szacuje się, że odkurzacz Bespoke Jet Bot Combo będzie dostępny w naszym kraju w ciągu kolejnych 12 miesięcy. 

Przeczytaj również