Popularne urządzenia typu Smartwatch i Smartband pójdą w odstawkę? Inteligentna biżuteria zdaje się być lepszą opcją

Wielu ludzi korzysta z inteligentnych gadżetów odpowiadających za monitorowanie pewnych parametrów. Chodzi tu o zarówno mierzenie tętna, jak i liczenie przebytych kroków. Obecnie wykorzystuje się do tego zegarki wyposażone w nowoczesne technologie. Naukowcy pracują jednak nad zupełnie nowym rozwiązaniem. Co jeżeli podobne funkcje mogłaby zaoferować biżuteria? Czy popularne urządzenia typu Smartwatch i Smartband pójdą w odstawkę? 

Popularne urządzenia typu Smartwatch i Smartband pójdą w odstawkę? Inteligentna biżuteria zdaje się być lepszą opcją
Podaj dalej

Popularne urządzenia typu Smartwatch i Smartband pójdą w odstawkę?

smartwatch

Technologia pędzi do przodu w szybkim i trudnym do wyobrażenia tempie. Każdego roku otrzymujemy urządzenia z szeregiem nowych funkcji. Samsung zapowiedział na ten przykład inteligentny pierścień. Przyszłość maluje się więc ciekawymi barwami, okazuje się bowiem, że naukowcy pracują nad inteligentnym kolczykiem, który być może w przyszłości będzie konkurował z popularnymi Smartwatchami. 

Termiczny kolczyk śledzący temperaturę płatka usznego użytkownika, rejestrując objawy stresu, jedzenia, ćwiczeń, czy owulacji brzmi naprawdę ciekawie. Pracują nad nim obecnie naukowcy z Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Ich zdaniem umieszczenie go na płatku ucha ma zapewnić precyzyjniejsze pomiary. W porównaniu do konkurencyjnych urządzeń tego typu, inteligentne kolczyki nie tylko są mniejsze i wygodniejsze, ale także mogą zapewnić większą dokładność w monitorowaniu temperatury skóry. 

Jak można było się tego spodziewać, specjaliści odpowiedzialni za wspomniane urządzenie zapowiedzieli dalsze rozwijanie kolczyka. W planach mają stworzyć do kompletu inteligentny naszyjnik pełniący rolę monitora elektrokardiograficznego. Na przestrzeni całego projektu wspomniano również o zastosowaniu w kolczyku alternatywnych źródeł zasilania, jak energia słoneczna lub kinetyczna. 

Czy inteligentna biżuteria wejdzie do masowej produkcji? Cóż… na to musimy jeszcze poczekać. Przed naukowcami jeszcze szereg testów i możliwości do sprawdzenia – przed powszechną dystrybucją jest to konieczne w celu spełnienia wymogów konsumentów. Mówienie więc, że Smartwatche i Smartbandy pójdą w odstawkę to jak na razie odległa przyszłość, na którą musimy jeszcze poczekać. W razie nowych informacji na ten temat, z pewnością was o nich powiadomimy. 

Przeczytaj również