Instagram - jeden błąd dzieli cię od blokady konta. O czym warto pamiętać?

Powiedzieć, że osób posiadających Instagrama jest dużo – byłoby sporym niedopowiedzeniem. Niestety nie każdy, zakładając konto zdaje sobie sprawę, iż posiada kilka obowiązków, które warto byłoby respektować. W przeciwnym razie użytkownik tejże platformy może się zdziwić i otrzymać blokadę na określony przez aplikację czas. O czym warto pamiętać? 

Instagram – jeden błąd dzieli cię od blokady konta. O czym warto pamiętać?
Podaj dalej

Instagram – jeden błąd dzieli cię od blokady konta

samochod na instagramie
Pixabay

Instagram to popularna platforma społecznościowa, która umożliwia użytkownikom dzielenie się swoimi wolnymi chwilami, a także pracą za pomocą zdjęć i krótkich filmów. Mówimy tu o popularnej platformie społecznościowej, z której korzystają miliony ludzi, dzielących się swoim życiem w ten właśnie sposób. Gwiazdy międzynarodowego kina, piłkarze, profesjonalni gracze komputerowi, youtuberzy wykorzystują wspomnianą wcześniej aplikację do poszerzania swoich wpływów oraz reklamowania różnorodnych produktów. 

Każda osoba niezależnie od statusu może otrzymać bana, bądź jak kto woli blokadę konta na określone przez platformę czas. 

Powodów otrzymania blokady na Instagramie może być wiele. Zanim przejdziemy do potencjalnych powodów uzyskania bana, najpierw trzeba wspomnieć o rzeczach prostych, o których wiele osób zdaje się zapominać. Zarówno nowi jak i starzy użytkownicy muszą mieć świadomość, że od momentu zakończenia procesu tworzenia konta, zobowiązują się do przestrzegania regulaminu, jednocześnie godząc się na potencjalne konsekwencje w przypadku jego złamania. Pewnie część z was uzna to za ogólnikowy banał i być może tak jest. Warto jednak przed podjęciem jakiegokolwiek działania zapoznać się z zasadami panującymi na platformie, aby uniknąć komplikacji w przyszłości. 

Przyszedł czas na konkrety, czyli jakie działania mogą skłonić Instagrama do nałożenia blokady na wasze konta. Poniżej podamy kilka najczęstszych przypadków: 

  • Kupowanie obserwatorów.
  • Stosowanie hashtagów naruszających wytyczne Instagrama. 
  • Korzystanie z botów.
  • Powielanie w kółko tych samych hashtagów.
  • Dodawanie hashtagów nie w poście, a w komentarzach. 
  • Obserwacja dużej ilości kont, a następnie usuwanie ich z listy obserwowanych – praktyka inaczej zwana jako “Follow – no follow”.
  • Zbyt wiele aktywności w zbyt krótkim czasie. 

Do tego możemy też zaliczyć, chociażby ciągłe zgłoszenia naszych kont jako spam przez innych użytkowników Instagrama. Wtedy również istnieje duża szansa na otrzymanie bana. 

Zapewne wszyscy zastanawiacie się, ile wynosi dokładnie czas blokady i tutaj pojawiają się komplikacje. Odpowiedź, jaką możemy wam dać brzmi: “to zależy” – ostateczna długość kary zależna jest, od jakiego przewinienia się dopuścimy. Pamiętajmy, że czasem użytkownik może złamać kilka zasad naraz, co prowadzi do kumulacji kar. 

 

Przeczytaj również