Ta aplikacja podczas długiego weekendu przyda Ci się w wielu sytuacjach. Sprawdź co zyskujesz!

Majówka zwykle jest długo wyczekiwaną okazją do odpoczynku, a tegoroczna zapowiada się wyjątkowo obiecująco – ze względu na jej długość i urokliwą pogodę. Bez względu na to, czy planujesz relaksować się w pobliżu domu czy wyruszysz w podróż warto mieć zainstalowaną aplikację mObywatel. Z pewnością przyda się ona w wielu sytuacjach.

Ta aplikacja podczas długiego weekendu przyda Ci się w wielu sytuacjach. Sprawdź co zyskujesz!
Podaj dalej

Zawsze pod ręką

Aplikacja mObywatel to nie tylko cyfrowy portfel na dokumenty. To także Twój cyfrowy asystent, który zawiera szereg usług ułatwiających codzienne życie i oszczędzających czas. Nie musisz zabierać ze sobą dokumentów, łatwo skorzystasz też z wielu przydatnych funkcji – w pociągu, na szlaku lub wypożyczając kajak nad rzeką. Ciesz się wypoczynkiem i miej wszystko pod ręką… w swoim telefonie.

A gdzie i w jakich sytuacjach możesz korzystać z mObywatela?

  • W hotelach – podczas zameldowania (mDowód)W pociągach – podczas kontroli biletów (Bilkom)
  • W wypożyczalniach sprzętu sportowego (z mLegitymacją lub Kartą Dużej Rodziny dostaniesz zniżki!)

A jakie usługi mogą okazać się przydatne?

  • Punkty karne – sprawdź, ile masz punktów karnych i bezpiecznie ruszaj w drogę!
  • Bezpieczny autobus – jeśli wyruszasz z bliskimi w podróż autobusem lub autokarem, sprawdź szybko stan techniczny pojazdu.
  • Polak zagranicą – podróżujesz dalej? Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny i przygotuj się do wyjazdu z mObywatelem 2.0.
  • Jakość powietrza – sprawdź stan powietrza w wybranej lokalizacji.
  • Małopolska Karta Aglomeracyjna – dzięki niej okażesz do kontroli bilety na różne środki transportu oraz parkingi w Małopolsce. Znajdziesz tu bilety na pociąg, tramwaj, autobus oraz parkingi park&ride.
  • eRecepta – zachorowałeś? Realizuj recepty i kupuj leki bez podawania numeru PESEL.

A jeśli chciałbyś zastrzec swój PESEL, taka usługa jest już dostępna w aplikacji mObywatel. Pamiętaj jednak, że instytucje finansowe (np. banki) będą miały obowiązek weryfikować, czy numer PESEL jest zastrzeżony przy zawieraniu np. umowy kredytu lub pożyczki od 1 czerwca 2024 r.

Przeczytaj również