Instagram też doczekał się wsparcia AI. Nowa funkcja wiele ułatwia

W miniony piątek użytkownicy Instagrama zauważyli na swoim koncie nową funkcję – Meta AI. Jest to chatbot ogólnego przeznaczenia oparty na sztucznej inteligencji, który może odpowiadać na pytania, pisać wiersze, a nawet generować obrazy za pomocą prostej podpowiedzi tekstowej. Ten ruch nie jest zaskakujący. Meta ujawniła Meta AI we wrześniu 2023 r., a ostatnie kilka miesięcy spędziła na dodawaniu chatbota do innych swoich usług takich jak Facebook Messenger i WhatsApp. Dodanie AI do Instagrama było zatem tylko kwestią czasu.

Instagram też doczekał się wsparcia AI. Nowa funkcja wiele ułatwia
Podaj dalej

„Nasze generatywne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji są opracowywane na różnych etapach i testujemy szereg z nich publicznie w ograniczonym zakresie”powiedział rzecznik Meta w rozmowie z Engadget, co sugeruje, że nie wszyscy mają jeszcze dostęp do tej funkcji.

Meta AI pojawi się w formie specjalnej ikony na pasku wyszukiwania. Kliknięcie w nią spowoduje uruchomienie czatu, z którym możemy wejść w najróżniejsze interakcje. Istnieje opcja napisania własnej wiadomości lub wybrania jednego z dostępnych promptów. Opcja, która użytkownikom Instagrama z pewnością najbardziej przypadnie do gustu, jest oferowanie pomocy jeśli chodzi znalezienie konkretnej zawartości.

Możemy poprosić asystenta o wskazanie materiałów Reels ukazujących na przykład imprezę na plaży lub supersamochody. To samo tyczy się standardowych postów czy innych treści. W praktyce oznacza to koniec żmudnego scrollowania bez końca w celu znalezienia konkretnej treści, która aktualnie nas interesuje.

 

Przeczytaj również