Facebook Messenger doczekał się aktualizacji. Nowe funkcje ucieszą użytkowników

Jak twierdzi Messenger teraz twoje „prywatne rozmowy i połączenia będą jeszcze lepsze”. To dzięki czterem nowym funkcjom, jakie zaczął już wdrażać. W związku z tym niektórzy mogą mieć chwilowy problem np. z wysyłaniem zdjęć w aplikacji.

Facebook Messenger doczekał się aktualizacji. Nowe funkcje ucieszą użytkowników
Podaj dalej

Messenger ujawnia nową aktualizację

Istnieją cztery nowe funkcje, które jak zakomunikował na platformie X Messenger, już zaczęto wdrażać. Pomimo chwilowych problemów z komunikatorem, jakie w związku z tym możesz zaobserwować,  to ta wiadomość jest bardzo dobra.

To między innymi dlatego, że teraz będzie możliwe m.in. wysyłanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości i używanie kodów QR do dodawania osób na platformie. Messenger, ujawniając nową aktualizację, zakomunikował:

„Messenger podnosi poziom połączeń na Facebooku, tworząc bezpieczną i autentyczną przestrzeń do prywatnych i znaczących rozmów. Niezależnie od tego, czy jest to dzielenie się rolką, którą widziałeś ze swoim najlepszym przyjacielem, pogłębianie znajomości z osobami poznanymi za pośrednictwem grupy na Facebooku lub Marketplace, reagowanie na historię udostępnioną przez znajomego, czy po prostu wyciągnięcie ręki, aby się przywitać – Messenger przybliża Cię do ludzi i zainteresowań, które tworzą Twój świat.

Tym samym twórcy aplikacji dążą do poprawy jakości obsługi wiadomości. Nowa funkcja umożliwi użytkownikom wysyłanie „wyraźniejszych i wyraźniejszych” zdjęć w czatach na komunikatorze niż dotychczas. Dzięki nowej funkcji kodów QR użytkownicy nie będą już musieli wpisywać czyjegoś imienia i nazwiska ani numeru, aby dodać tę osobę w programie Messenger. Teraz wystarczy, że zeskanujesz kod QR danej osoby lub wyślesz jej link do swojego, aby się połączyć.

Jak ujawnił Facebook Messenger, „wkrótce” na platformie komunikacyjnej pojawi się jeszcze więcej nowych funkcji. Jak z tych funkcji skorzystać z tych najnowszych wyjaśnimy poniżej.

Wysyłanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości- jak to zrobić?

Wysłanie obrazu w jakości HD na Messengerze jest proste. Wyjaśnili to twórcy aplikacji:
„Aby wysłać zdjęcie w jakości HD, wybierz obraz z narzędzia do tworzenia czatu, a następnie włącz przełącznik HD i dotknij opcji Wyślij.

Jeśli chcemy zaś wysłać więcej, niż jedno to procedura wygląda podobnie:

„Dotknij dodatkowych zdjęć, aby wysłać ich wiele w jakości HD, a następnie dotknij Wyślij”.
Aktualizacja Messengera umożliwi także użytkownikom tworzenie albumów ze zdjęciami i filmami, które będą mogli udostępniać znajomym i rodzinie. Ta funkcja nie została jeszcze wdrożona, ale będzie dostępna w nadchodzących tygodniach. Jak utworzyć udostępniony album?

-Wybierz wiele zdjęć z kompozytora czatu
-Stuknij „Utwórz album. Możesz także długo nacisnąć zdjęcie na czacie i stuknąć opcję „Utwórz album”.
-Aby dodać zdjęcie do istniejącego albumu, stuknij „Dodaj do albumu”.

Jeśli chcesz zmienić nazwę albumu, to też możesz to zrobić za pomocą aplikacji Messenger w następujący sposób:
-Stuknij „Album
-wybierz menu z trzema kropkami
-Stuknij „Edytuj nazwę
-Potwierdzić nową nazwę albumu.

Jak informuje Messenger: „Wszyscy uczestnicy czatu mogą przeglądać, dodawać, usuwać i pobierać zdjęcia i filmy z albumu. Aby w dowolnej chwili zlokalizować album, dotknij nazwy czatu grupowego, a następnie dotknij opcji Multimedia”.

Jak dodać nowe połączenia za pomocą kodów QR?

Dzięki tej nowej funkcji kodów QR użytkownicy nie będą już musieli wpisywać czyjegoś imienia i nazwiska ani numeru, aby dodać tę osobę w komunikatorze Messenger. Teraz wystarczy, że zeskanujesz kod QR danej osoby lub wyślesz jej link do swojego, aby się połączyć. Jak to zrobić?

„Aby rozpocząć wątek wiadomości z nowym połączeniem, przejdź do Ustawień i dotknij ikony kodu QR u góry. Stamtąd będzie można zeskanować Twój kod za pomocą aparatu w twoim urządzeniu lub udostępnić link, dotykając Udostępnij”.

Nowe funkcje w Messengerze pozwalają także wysyłać pliki o wielkości do 100 MB za pośrednictwem Facebook Messenger. Jak to zrobić?
Aby wysłać duży plik, wystarczy, że będąc na czacie w Messengerze, stukniesz przycisk +, a następnie wybierzesz plik o rozmiarze do 100 MB. Obsługiwane są wszystkie główne formaty plików, w tym Word, PDF i Excel.

Przeczytaj również