Nowy zestaw LEGO dla fanów BMW. Dwupak z linii Speed Champions wygląda świetnie

LEGO i BMW wypuściły na rynek nowy dwupak, który zawiera dwa samochody wyścigowe M Hybrid V8 oraz M4 GT3. Najnowszy zestaw klocków o tematyce sportów motorowych wprowadza zatem możliwość poszerzenia naszej kolekcji z linii Speed Champions. 

Nowy zestaw LEGO dla fanów BMW. Dwupak z linii Speed Champions wygląda świetnie
Podaj dalej

BMW i LEGO z nowym dwupakiem dla fanów wyścigów

BMW-Lego-M-Hybrid-V8-M4-GT3-05-1536x1015
fot. LEGO

Najnowszy dwupak LEGO zawiera dwa najbardziej kultowe współczesne samochody wyścigowe bawarskiej marki. Składa się on z 676 sztuk klocków linii Speed Champions. Nie jest on tak wymagający i skomplikowany jak najbardziej zaawansowana seria LEGO Technichs. Mimo to, producent najbardziej popularnych klocków twierdzi, że wrażenia z budowy i zabawy są tak autentyczne i odpowiednie zarówno dla młodszych fanów (od 9 lat) jak i tych nieco starszych. 

W skład zestawu wchodzą dwa samochody, a jako pierwszemu przyjrzymy się BMW M4 GT3. Samochód bierze udział w kategorii LMGT3 w wyścigach FIA WEC, w których w tym roku możemy obserwować także Roberta Kubicę. Pojazd z pewnością będzie startował w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu Le Mans i będzie jednym z faworytów do zwycięstwa w swojej klasie. 

BMW-Lego-M-Hybrid-V8-M4-GT3-05-1536x1015
fot. LEGO

Nowy język projektowania wywołał niemałe kontrowersje wśród fanów niemieckiej firmy. Ale trzeba przyznać, że świetnie odpowiada blokowemu światowi klocków LEGO. Co zabawne, osłony chłodnicy w M4 GT3 wydają się być jeszcze bardziej kwadratowe niż w rzeczywistości. Reszta zestawu zawiera kilka skomplikowanych szczegółów, w tym rury wydechowe, spojler, czy szczegółowe wnętrze. Są także zakrzywione kliny, które imitują pochyłe tyły samochodu. 

Zestaw nie będzie koszmarnie drogi

BMW M Hybrid V8 to najnowszy Hypercar firmy, dzięki któremu niemiecki producent wraca do rywalizacji prototypów w FIA WEC. Rekonstrukcja LEGO M Hybrid V8 charakteryzuje się równie szczegółowym wnętrzem i dużą przednią szybą. 

BMW-Lego-M-Hybrid-V8-M4-GT3-05-1536x1015
fot. LEGO

Klocki w obu zestawach mają charakterystyczny lakier BMW M Motorsport oraz zestaw naklejek. Dzięki nim będziemy w stanie odtworzyć barwy prawdziwych maszyn wyścigowych. Ponadto, panele dachowe zarówno w BMW M Hybrid V8, jak i M4 GT3, można po prostu zdjąć. Dzięki temu będziemy mieli lepszy widok na kokpit, czy umieścić figurkę kierowcy za kierownicą. 

Dwupak jest już w sprzedaży po sugerowanej cenie detalicznej 49,99 euro w całej Europie. Będzie można kupić je bezpośrednio w sklepie internetowym producenta, a w Europie będą one dostępne także u dealerów BMW. 

Przeczytaj również