Jutro premiera Last Epoch. Hack'n'slash od Eleventh Hour wygląda obłędnie

Last Epoch to Hack’n’slash (lub jeśli ktoś woli Action RPG) opracowany przez niezależne studio Eleventh Hour Games. Powstanie produkcji było możliwe dzięki udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Jutro premiera Last Epoch. Hack’n’slash od  Eleventh Hour wygląda obłędnie
Podaj dalej

Twórcy gry Last Epoch poinformowali właśnie o zakończeniu wczesnego dostępu. Tym samym już 21 lutego, tytuł zostanie zaktualizowany do wersji 1.0. Oznacza to, że gra wyjdzie z Early Access i zadebiutuje jako pełnoprawna produkcja. Last Epoch dostępne jest na Steam i może pochwalić się bardzo pozytywnymi recenzjami ze strony graczy. Aż 85% recenzji to opinie pozytywne, a tych zgromadziło się aż 25 tysięcy. Nie da się więc ukryć, że jest to hack’n’slash którego warto spróbować.

Fabuła

Last Epoch przenosi gracza do tajemniczego świata Eterra, który jest pochłaniany przez mroczną siłę, zwaną pustką. Mieszkańcy krainy chcąc zapewnić sobie przetrwanie musieli zejść pod ziemię i zacząć budować podziemne miasta. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone. Główny bohater, będący jednym z ocalałych, udaje się na poszukiwania tytułowego artefaktu, który pozwoli mu na podróże w czasie; przemierzając cztery różne wcielenia Eterry, heros odkrywa skrywane przez nią tajemnice, a także zbliża się do poznania sposobu na powstrzymanie Pustki.

Oprócz czterech głównych epok (starożytnej, boskiej, imperialnej i zrujnowanej), z czasem zyskujemy możliwość sprawdzenia ich alternatywnych wersji, do których trafiamy za sprawą tak zwanego Monolitu Losu; dzięki temu możemy kontynuować rozgrywkę nawet po ukończeniu głównego wątku fabularnego. Oczywiście fabuła nie jest najważniejszym elementem tego nurtu (o czym dobitnie przekonaliśmy się przy okazji obniżającego loty po kampanii Diablo IV), ale dobrze jest czymś zachęcić do dalszej rozgrywki.

Klasy

Klasy w Last Epoch są podzielone na pięć archetypów. Każdy archetyp, na obecną chwilę, może wybrać jedną z trzech specjalizacji. Daje to nam łącznie 15 zaawansowanych klas do gry. Nawet więcej, niż w Diablo IV więc sprawdźmy teraz, jakie klasy są dostępne w Last Epoch?

last epoch
  • Sentinel – typowy wojownik, opancerzony w ciężki pancerz oraz walczący w zwarciu. Specjalizacje: Paladin, Void Knight, Forge Guard.
  • Acolyte – pierwsza z dwóch klas czarujących. Ta klasa skupia się na mrocznej magii. Specjalizacje: Lich, Necromancer, Warlock.
  • Mage – druga klasa czarująca. Tym razem skupia się na magii żywiołów. Specjalizacje: Runemaster, Spellblade, Sorcerer.
  • Primalist – klasa hybrydowa między magiem i wojownikiem, przywołujący totemy i zwierzęta do pomocy. Specjalizacje: Shaman, Druid, Beastmaster.
  • Rogue – klasa zręcznościowa, bije mocno i ma mniejszą obronę jak każdy łotr w tego typu grach. Specjalizacje: Falconer, Marksman, Bladedancer.

Last Epoch pozwala na zabawę zarówno w trybie kampanii dla pojedynczego gracza, jak i rozgrywki multiplayer. W przypadku zabawy po sieci możemy liczyć na regularny rozwój gry i czasowe wydarzenia, tzw. Cykle. Oferują one m.in. unikatowe zadania czy przedmioty do zdobycia.

Przeczytaj również