Volvo wraca do świata Gran Turismo. Wyczekiwana przez fanów aktualizacja już jest

Ostatnia aktualizacja Gran Turismo było wyjątkowo wyczekiwana przez fanów. Już na kilka dni przed jej pojawieniem się wiedzieliśmy, że japońskie studio przygotowało dla graczy nie lada gratkę. A Volvo wraca do serii na poważnie, bo od razu otrzymamy do dyspozycji dwa samochody. 

Volvo wraca do świata Gran Turismo. Wyczekiwana przez fanów aktualizacja już jest
Podaj dalej

Volvo wraca do gry

gran-turismo-7-majowa-aktualizacja
fot. Polyphony

Trudno stwierdzić jednoznacznie, który z samochodów jest głównym bohaterem tej aktualizacji. Ale na pewno będzie to jeden z samochodów Volvo. Po tym, jak szwedzkiego producenta w ogóle nie było w grze Gran Turismo Sport, GT7 nadrabia tę stratę z nawiązką. Ponad dwa lata po premierze gry dostaliśmy aktualizację z kombi Volvo 240. Co ciekawe, to pierwszy w historii samochód z nadwoziem kombi w grze Polyphony Digital. 

To jednak nie koniec. Twórcy gry postanowili pójść za ciosem i w aktualizacji dodali od razu drugi samochód Volvo – V40 T5 R-Design 2013. Ten sportowy model wyposażony jest w pięciocylindrowy silnik rzędowy o mocy 250 koni mechanicznych. Oprócz świetnej dynamiki, ma także bardzo charakterystyczną ścieżkę dźwiękową. 

Nie zabraknie także nowości dla miłośników klasycznych japońskich samochodów. Otrzymają oni dwa samochody znane ze starszych tytułów Gran Turismo – Nissana Skyline GTS-R z 1987 r. Oraz Hondę Civic SiR-II z 1993 roku. Do nich dołączy Honda NSX z klasy GT500 w barwach Mugen. Wypełnia lukę z kategorii Super GT/JGTC i w przyszłych sezonach GTWS będzie zaliczana do kategorii Gr. 3. 

gran-turismo-7-majowa-aktualizacja
fot. Polyphony

Nowości także w menu 

NSX pojawi się w dodatkowym menu nr 48, które nosi tytuł „Kolekcja: Wyścigi japońskich GT”. Wygląda na to, że trzeba posiadać modele GT500 NSX, Nissan Skyline R34 oraz Toyotę Suprę, aby otrzymać nagrodę. Jaka ona będzie – nie jest jeszcze jasne. 

W World Circuits dostępne będą także cztery nowe wyścigi. Autodrome Lago Maggiore West będzie gospodarzem japońskiego wyścigu FR Challenge 450, którego odpowiednie wydarzenie FF zostało dodane do Autopolis Short. European Sunday Cup 400 odbywa się teraz na torze Yamagiwa w Kioto, a na torze Circuit de Sainte-Croix A odbywa się nowe, ciekawe wydarzenie WTC800.

Przeczytaj również