Call of Duty: Black Ops 6 pojawi się w usłudze Xbox Game Pass w dniu premiery

Tuż przed zamknięciem przejęcia Activision Blizzard Microsoft informował, że wprowadzenie tytułów wydawcy do Game Pass zajmie trochę czasu. Do tej pory widzieliśmy tylko jeden taki dodatek w postaci Diablo IV, ale firma zapowiedziała kolejny, godny większej uwagi. Mowa o Call of Duty: Black Ops 6. Gra będzie dostępne w ramach Game Pass w dniu premiery jeszcze w tym roku.

Call of Duty: Black Ops 6 pojawi się w usłudze Xbox Game Pass w dniu premiery
Podaj dalej

Microsoft liczy, że debiut nowego tytułu Call of Duty doprowadzi do znacznego wzrostu liczby członków Game Pass. To trochę ryzykowne, ponieważ niemal co roku, każda kolejna odsłona Call of Duty zyskuje z czasem status najlepiej sprzedającej się gry. Microsoft prawdopodobnie zaobserwuje niższą sprzedaż bezpośrednią Black Ops 6 na Xboxie i PC, choć nadal będzie generował przychody z Game Pass i wersji na PlayStation (a być może nawet na Nintendo Switch ), a także poprzez mikrotransakcje.

W międzyczasie Microsoft wypuścił zwiastun live-action dla Black Ops 6. Zawiera wizerunki Billa Clintona, Margaret Thatcher, George’a HW Busha i Saddama Husajna, co uwiarygodnia pogłoski, że akcja następnej gry Call of Duty będzie rozgrywać się podczas wojny w Zatoce Perskiej. Dużo więcej na temat Call of Duty: Black Ops 6 dowiemy się podczas prezentacji, która odbędzie się bezpośrednio po wydarzeniu Xbox 9 czerwca.

Przeczytaj również