Następca Switcha oficjalnie potwierdzony przez Nintendo. Co wiemy o nowej konsoli?

O następcy Nintendo Switch w środowisku gamingowym spekulowano od dawna. Nic dziwnego – w końcu od premiery najpopularniejszej obecnie konsoli od Nintendo minęło już 9 długich lat. Teraz prezes japońskiego giganta branży gier Shuntarō Furukawa, potwierdził to oficjalnie.

Następca Switcha oficjalnie potwierdzony przez Nintendo. Co wiemy o nowej konsoli?
Podaj dalej

Firma Nintendo opublikowała właśnie post w serwisie X, na który z pewnością czekało wielu graczy.

„Tutaj Furukawa, prezes Nintendo. Jeszcze w tym roku finansowym zapowiemy następcę konsoli Nintendo. Minie już ponad dziewięć lat, odkąd ogłosiliśmy istnienie Nintendo Switch w marcu 2015 roku. W czerwcu zorganizujemy Nintendo Direct na temat oferty oprogramowania Nintendo Switch na drugą połowę 2024 r., ale należy pamiętać, że podczas tej prezentacji nie pojawi się żadna wzmianka o następcy Nintendo Switch”. – podaje Nintendo na X.

Jak podaje cdaction.pl według analityka firmy Omdia, Hiroshiego Hayase, na którego słowa powołuje się Bloomberg, kolejny Switch pojawi się na rynku w tym roku i będzie posiadać 8-calowy ekran LCD. Z jednej strony oznaczałoby to, że ekran nowego Switcha byłby większy od jego poprzedników (pierwszy Switch ma wyświetlacz o wielkości 6,2 cala, wersja Lite 5,5 cala, natomiast Switch OLED posiada 7-calowy ekran). Z drugiej jednak posiadacze Nintendo Switch OLED mogą poczuć się nieco zawiedzeni z powrotu do technologii LCD. Jak podawało wspomniane VGC, może to wynikać z potrzeby zastosowania pewnego kompromisu, czyli zrezygnowania z wyświetlacza OLED na rzecz zwiększenia przestrzeni dyskowej. Hayase dotarł do informacji o ekranach LCD, analizując łańcuchy dostaw.

Switch nadal sprzedaje się świetnie, ale…

Nintendo wycofało także swój raport o zarobkach, który zawierał zarówno dobre, jak i złe wieści. Firma podniosła już swoją prognozę sprzedaży Switcha na ostatni rok finansowy do 15,5 mln sztuk, ale przekroczyła tę liczbę, sprzedając 15,7 mln jednostek w całym roku kończącym się w marcu 2024 r. Choć jest to spadek w porównaniu z rokiem poprzednim (17,97 mln sztuk), pomogło to Nintendo zwiększyć sprzedaż i zysk operacyjny odpowiednio o 4,4 i 4,9 procent rok do roku.

Sytuacja nie będzie jednak tak różowa w roku fiskalnym 2025, ponieważ firma prognozuje, że sprzedaż Switcha spadnie do 13,5 miliona sztuk w roku 2025. Spowoduje to spadek sprzedaży netto i operacyjnej o 19,3% i 24,4%. zysk, odpowiednio.

Przeczytaj również