Apple szykuje nowego iPad'a Air w większym rozmiarze. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku

Rok 2024 będzie ekscytujący dla wszystkich miłośników tabletów z logiem nadgryzionego jabłka. W ubiegłym roku nie doczekaliśmy się premiery nowego iPada Air ani iPada Pro. Teraz ma się to zmienić – jak donosi niemiecki CHIP, gigant z Cupertino planuje wprowadzić na rynek swoje odświeżone tablety z serii „Air” w dwóch zupełnie nowych rozmiarach. Dodatkowo jeszcze przed wakacjami zadebiutować mają pierwsze tablety Apple z ekranami OLED.

Apple szykuje nowego iPad’a Air w większym rozmiarze. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku
Podaj dalej

Ponieważ w obszarze tabletów Apple w minionym roku nie wydarzyło się kompletnie nic, z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że w tym roku linia tabletów doczeka się w końcu odświeżenia. Z informacji przekazanych przez portal chip.de wynika, że model Apple iPad Air otrzyma nowy, większy rozmiar.

12,9-calowy iPad Air

Wyciekły nawet „rendery” nowego iPada Air, z których wyraźnie wynika, że urządzenie otrzyma większy wyświetlacz. Tablet ma mieć aż 12,9-calowy ekran, co czyniłoby go największym wariantem w historii serii Air. Na schematach do których dotarli dziennikarze 91Mobiles widać wyraźnie, że nowy 12,9-calowy Apple iPad Air będzie miał taki sam kanciasty wygląd jak Apple iPad Air ostatniej generacji, ale z zaokrąglonymi narożnikami i prawdopodobnie aluminiową obudową. Z kolei przód tabletu będzie miał wydatne ramki otaczające wyświetlacz dotykowy oraz będzie odrobinę grubszy w porównaniu do iPada Pro 2022.

Zaskoczeniem jest położenie przedniego aparatu, który znajduje się na krótszym boku tabletu trzymanego w orientacji poziomej. To najbardziej widoczna zmiana w stosunku do poprzedniego projektu iPada dziesiątej generacji. Apple może zachować ten układ na swoich większych urządzeniach, zwłaszcza w modelach z Face ID. Poza tym nowy iPad Air ma otrzymać Touch ID na górze obudowy, a także dwa głośniki stereo, umieszczone na górnej i dolnej krawędzi. Nie zabraknie też złącza USB-C, które zostało wymuszone na firmie z Cupertino przez Unię Europejską.

fot.: pixabay

Dostawy już w kwietniu?

Niestety, poza tym specyfikacja nie ma ulec wielkim zmianom. Tablet ma korzystać z tradycyjnej matrycy LCD, jak w aktualnych modelach, a także układu Apple M2. Dlatego należy go traktować bardziej jako odświeżenie obecnej wersji niż całkowicie nowe urządzenie. Możliwe jest jednak również, że przedstawione przez 91Mobiles „rendery” nie są prawdziwe, a ostateczny projekt zobaczymy dopiero, gdy urządzenie zostanie wypuszczone na rynek.

Według raportu redaktora Bloomberga, Marka Gurmana, Apple może ogłosić duet iPadów Air (2024) już w marcu, a dostawy rozpocząć w kwietniu 2024 r. Najprawdopodobniej z nowymi iPadami Air zadebiutują również pierwsze tablety z ekranami OLED firmy Apple, iPad Pro i MacBook Air M3.

Przeczytaj również