Apple Vision otrzyma funkcje z Microsoft 365

Świat technologii szybko ewoluuje, a Apple wciąż stara się być na czele innowacji. Na horyzoncie już niedługo pojawi się Apple Vision Pro – headset AR/VR.

Apple Vision otrzyma funkcje z Microsoft 365
Podaj dalej

Ma on zdobyć serca użytkowników swoimi nowymi funkcjonalnościami. Przewiduje się, że premiera tego urządzenia odbędzie się 2 lutego, a jednym z głównych atutów Vision Pro będzie integracja z pakietem Microsoft 365.

Teams, Word i wiele więcej

Apple od dawna opisywało Vision Pro jako urządzenie głównie produktywne, więc dodanie produktów Microsoft powinno uczynić użytkowników bardziej efektywnymi. Na liście aplikacji znajdują się takie znane narzędzia jak Teams, Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote i Loop. Co warte uwagi, to fakt, że nie są to tylko przeróbki dostępnych już na iPadach aplikacji. Każda z nich ma wbudowane narzędzia, które wykorzystują możliwości headsetu.

Nowy Power Point i tryb koncentracji

Na przykład PowerPoint oferuje niestandardowe środowisko immersyjne, które pozwala użytkownikom na próby przedstawienia prezentacji przed rzeczywistą publicznością. Excel umożliwi użytkownikom szybkie przenoszenie dokumentów do innych aplikacji, korzystając z funkcji „szczyp i przeciągnij” headsetu.

Microsoft Word wprowadzi tryb koncentracji, który blokuje rozpraszacze, dzięki czemu będzie można wreszcie skończyć tę powieść, o której marzymy od 15 lat. Teams wykorzysta funkcję persona headsetu, dzięki której nasza cyfrowa awatara będzie mogła uczestniczyć w spotkaniach służbowych, co może wywoływać pewien efekt niepokoju, znanego jako „dolina niesamowitości”. Aplikacja Zoom na Apple Vision Pro również będzie miała tę funkcję.

Apple Vision i Microsoft Copilot

Posiadacze headsetu będą mieli również dostęp do usługi Microsoft Copilot opartej na sztucznej inteligencji. Innymi słowy, będzie można korzystać z naturalnej rozmowy, aby instruować asystenta cyfrowego do tworzenia szkiców, podsumowywania dokumentów, a nawet generowania prezentacji PowerPoint.

Wszystkie te aplikacje będą dostępne poprzez oficjalny sklep App Store od momentu wyjęcia nowego i kosztownego gadżetu z pudełka. Wielu zastanawiało się, jakie aplikacje nie będą dostępne na starcie, takie jak Netflix i YouTube, więc cieszy fakt, że pierwsi użytkownicy nie będą zmuszeni do korzystania wyłącznie z aplikacji marki Apple.

Apple Vision Pro zapowiada się jako niezwykle wszechstronny headset, który pozwoli użytkownikom na jeszcze bardziej efektywną pracę oraz fascynującą rozrywkę. Pozostaje nam czekać na jego premierę, aby przekonać się, jak te innowacje wpłyną na naszą codzienność.

Przeczytaj również