Takiej Biedronki w naszym kraju jeszcze nie było. Poznań przeciera szlaki dla innych lokalizacji?

W Poznaniu powstał nowy sklep sieci Biedronka. I może nie byłoby w tym nic sensacyjnego, gdyby nie fakt, że nowa placówka zupełnie nie przypomina innych sklepów tej sieci. Co takiego zmieniono? Jak wygląda innowacyjna Biedronka? Tego dowiecie się z naszego artykułu, w którym szerzej zajmujemy się tym tematem.

Takiej Biedronki w naszym kraju jeszcze nie było. Poznań przeciera szlaki dla innych lokalizacji?
Podaj dalej

Biedronka z nowoczesnym sklepem w Poznaniu. Takich rozwiązań jeszcze nie stosowano w innych sklepach sieci

biedronka sms lidl
Obraz ElasticComputeFarm z Pixabay

Biedronka, o której piszemy powstała w Poznaniu przy ulicy Piątkowskiej. Została zbudowana za sprawą dewelopera Trei Real Estate Poland. Nowy budynek wyróżnia się znacząco spośród innych sklepów sieci. Biedronka w Poznaniu powstała bowiem u stóp nowego osiedla i wtapia się w otoczenie. Fasada budynku jest szara, a frontowa ściana jest w całości przeszklona. Zawarto też kilka nowoczesnych rozwiązań, których raczej nie mieliśmy wcześniej okazji podziwiać w innych sklepach sieci.

Mowa tutaj chociażby o fakcie, że wnętrze ogrzewane jest za pomocą pomp ciepła. W oknach ponadto zostały zainstalowane żaluzje fasadowe, które umożliwiają zarządzanie stopniem doświetlania wnętrza. Przed wejściem pojawił się też publiczny plac z drzewami i krzewami. Pojawiły się też schody wyposażone w siedziska oraz stojaki na rowery. Z pewnością nie jest to obraz, który komponowałby się w wersję Biedronki, jaką wszyscy znają.

Nowoczesny sklep sieci nie dorobił się jeszcze parkingu. Ale to ma się jeszcze zmienić

niedziela zakupy rzad

Przed „nowoczesną” Biedronką w Poznaniu brakuje parkingu. Projekt jednak został zaplanowany przy realizowaniu idei 15-minutowego miasta. Jego założenia polegają na tym, że każdy mieszkaniec może załatwić codzienne sprawy w odległości 15 minut pieszo od swojego miejsca zamieszkania. Parking jednak w przyszłości ma się pojawić – jest to jednak kolejny etap inwestycji, na który trzeba będzie jeszcze poczekać. Trzeba jednak przyznać, że rozwiązania, które uwzględniono przy budowie tego sklepu są dosyć innowacyjne, jeśli spojrzymy na inne sklepy Biedronki. I oby tak dalej – niech świat idzie do przodu!

Przeczytaj również