Poczta Polska będzie wysyłać nowe powiadomienia. I to zupełnie za darmo!

Poczta Polska postanowiła wprowadzić w życie nową usługę. Ma ona docelowo pomóc wszystkim klientom śledzić rejestrowane przesyłki. Mowa tutaj o bezpłatnych powiadomieniach o dacie doręczenia paczki. Będą one trafiały albo na numer telefonu albo na e-mail odbiorcy, w zależności od preferencji. Szczegóły na ten temat znajdziecie w naszym artykule, w którym szerzej zajmujemy się tym tematem.

Poczta Polska będzie wysyłać nowe powiadomienia. I to zupełnie za darmo!
Podaj dalej

Poczta Polska będzie wysyłać klientom nowy rodzaj powiadomień. Czeka nas rewolucja

dodatek na rok 2023/2024 polacy w uk pocztą
dodatek na rok 2023/2024 polacy w uk pocztą

Wcześniej usługi o elektronicznych powiadomieniach nie były zawsze dostępne przy okazji korzystania z Poczty Polskiej. Taka możliwość była głównie dla osób, które korzystały z usługi Pocztex. Teraz jednak będzie można także monitorować inne przesyłki rejestrowane, także listy polecone. Informacja o planowanym doręczeniu przesyłki będzie wysyłana zupełnie za darmo, rano, zanim pracownicy poczty zaczną doręczać paczki.

Ponadto, odbiorcy otrzymają od Poczty Polskiej dodatkową wiadomość, jeśli przesyłki nie uda się doręczyć. W wiadomości pojawi się informacja, gdzie można odebrać przesyłkę – zastąpi to tradycyjne awizo, które było wrzucane do skrzynek pocztowych. Usługa elektrycznych powiadomień nie będzie jednak obejmowała przesyłek z zadeklarowaną wartością oraz przesyłek, które będą doręczane na innych zasadach niż ustawa Prawo pocztowe, która jasno precyzuje sposób, zasad i tryb doręczeń paczek.

Nowe powiadomienia ułatwią monitorowanie drogi paczek? Wiele na to wskazuje

Co zrobić, aby skorzystać z elektronicznych powiadomień oferowanych przez Pocztę Polską? To bardzo proste. Wystarczy podać numer telefonu lub maila odbiorcy. Można to zrobić na papierowym dokumencie nadania w placówce pocztowej. Co sądzicie o takim udogodnieniu? Uważacie, że jest ono potrzebne i znacząco ułatwi monitorowanie drogi przesyłek? Dajcie nam znać, wasza opinia jest dla nas istotna!

Przeczytaj również