Czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było. Studenci będą się uczyć uprawy konopii

Na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu otwarto właśnie nowy kierunek. Czegoś takiego w naszym kraju jeszcze nie było. Na nowej uczelni studenci będą uczyć się uprawiać konopie, a ponadto będą nabywać wiedzę z zakresu biznesu konopnego. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było. Studenci będą się uczyć uprawy konopii
Podaj dalej

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu otwiera nowy kierunek. Czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było

Na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zdecydowano się otworzyć nowy kierunek – biznes konopny. Studenci podczas studiów „będą mieli szansę na zdobycie i pogłębienie kompetencji miękkich oraz twardych, które zapewnią im przewagę konkurencyjną w branży – niezależnie od tego, jaki obszar tej branży zagospodarują” – tak informuje uczelnia na opisie kierunku.

„Wartość rynku konopnego w Europie i na świecie stale rośnie – autorzy raportu Cannabis Market Analysis szacują, że wielkość rynku konopi indyjskich w 2023 r. wyniesie aż 29,32 mld dolarów, a do 2028 r. będzie rosła i osiągnie ponad 60 mld dolarów. Tak intensywny wzrost wiąże się z coraz większą konkurencyjnością na rynku i stałą potrzebą rozwoju, aby utrzymać przewagę rynkową. To najlepszy czas, aby pozyskać unikalne kompetencje i wyprzedzić konkurencję” – podkreślają przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Studenci będą się uczyć biznesu konopnego. Dla kogo te studia będą idealnym wyborem?

student motoryzacyjny elektromobilnosc

Studia będą miały kształtować nowe kadry na rynku konopnym. Uczelnia zaznaczyła w opisie kierunku, dla kogo będą to odpowiednie studia. „Biznes konopny to kierunek dobry dla wszystkich, którzy prowadzą lub planują prowadzić biznes w branży konopnej jako kadra zarządzająca, managerowie średniego szczebla, doradcy klienta, handlowcy i inni specjaliści” – tłumaczy Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Rekrutacja na nowy kierunek – biznes konopny – trwa do 23 lutego. Studia ruszą już 2 marca bieżącego roku w trybie zaocznym. Mają potrwać dwa semestry. Ktoś z was zamierza się zgłosić? Co sądzicie o tym nietypowym kierunku? Koniecznie dajcie nam znać!

źródło: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Przeczytaj również