Chcesz zjeść obiad z polskim astronautą? Żaden problem! Wystarczy wygrać licytację na WOŚP!

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) zbliża się wielkimi krokami. Okazuje się, że można wylicytować kilka ciekawych rzeczy także dla fanów nauki. Jedną z takich możliwości jest obiad ze Sławoszem Uznańskim, polskim astronautą. Chcesz wylicytować wyjazd do centrum ESA? Nic bardziej prostszego – wejdź na stronę aukcji i sobie go wykup! Szczegóły w naszym artykule.

Chcesz zjeść obiad z polskim astronautą? Żaden problem! Wystarczy wygrać licytację na WOŚP!
Podaj dalej

Chcesz zjeść obiad ze Sławoszem Uznańskim? Nie ma problemu! Wystarczy, że wygrasz licytację WOŚP

Sławosz Uznański to pierwszy polski astronauta, który jesienią ma polecieć na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Teraz, dzięki specjalnej licytacji na WOŚP, można wylicytować wspólny obiad z astronautą, który podczas spotkania odpowie na każde, nawet najtrudniejsze pytania. Można będzie m.in. dopytać się o kulisy przygotowań do lotu w kosmos, który zaplanowano na jesień 2024 roku.

Zwycięzca licytacji, poza specjalnym obiadem z Uznańskim, będzie mógł także zwiedzić z nim Europejskie Centrum Astronautów, znajdujące się w niemieckiej Kolonii. To właśnie tam na co dzień odbywają się różnego rodzaju szkolenia dla astronautów i to tam najczęściej przebywa Sławosz Uznański, przygotowujący się intensywnie do lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Do kiedy można wylicytować spotkanie ze Sławoszem Uznańskim?

Aukcja, w której można wygrać spotkanie z polskim astronautą potrwa do 29 stycznia do godziny 9:54. Zwycięzca może umówić się na spotkanie ze Sławoszem Uznańskim oraz na zwiedzanie EAC do końca 2024 roku. Konkretny termin jest kwestią indywidualną – zostanie on uzgodniony pomiędzy osobą, która wygra licytację a Uznańskim. Dodatkowe koszty w postaci noclegów czy też transportu do Kolonii trzeba jednak wliczyć poza koszt licytacji. Aukcja odbywa się na Allegro.

Przeczytaj również