Xbox w tym roku szykuje nowy kontroler dla graczy. To będzie technologiczna nowość

Posiadacze konsoli Xbox Series, ale także i gracze PC, mają otrzymać w tym roku zupełnie nowy kontroler do gier. O tym, że taki temat istnieje wiadomo od momentu wycieku dokumentów z firmy Microsoft. Teraz jednak to już nie są spekulacje, a jednak rzecz która ma ujrzeć światło dzienne. Zapowiedź ”Sebile”, czyli roboczo nazwanego pada, ma nastąpić już w maju, a najpóźniej na początku czerwca.

Xbox w tym roku szykuje nowy kontroler dla graczy. To będzie technologiczna nowość
Podaj dalej

Jakie kontrolery obecnie ma w swojej ofercie Xbox?

Obecnie kupując kontroler do konsoli Xbox, zawsze mamy do wyboru to samo urządzenie. Jedyne czym może się różnić to kolorem i tym, że uchwyty nie są plastikowe, a dla lepszej przyczepności posiadają gumę. I to by w zasadzie było na tyle, bo cała konstrukcja jest taka sama, a pad od pada technologicznie niczym się nie różni.

Jest możliwość sięgnięcia po bardziej profesjonalny sprzęt, jakim niewątpliwie jest Xbox Elite Series 2. Jego cena jest około trzykrotnie większa i jest to urządzenie dla bardziej wymagających graczy. Posiada m.in. możliwość większej personalizacji każdego analoga czy przycisków. Do tego wszystkiego ma z tyłu dodatkowe łopatki, które programując na dany ruch, potrafią zrobić dużą przewagę w danej grze. Gracz ma jednak nieco więcej ”do obsługi”.

xbox sebile

Czym będzie cechował się nowy kontroler Xbox Sebile?

To co ma oferować Sebile widać powyżej. Najprościej mówiąc to odpowiedź na kontroler DualSense do konkurencyjnego PlayStation 5.  Pad ma mieć wbudowany akcelerometr, modularne gałki, które zostaną dodatkowo wyciszone, wraz z innymi przyciskami. Do tego tego nowe urządzenie będzie wyposażone w głośnik oraz będzie oddawać precyzyjne, haptyczne informacje zwrotne. To pozwoli na jeszcze lepsze doznania z gry, które będziemy mogli po prostu poczuć w dłoniach.

Nieoficjalnie mówi się również o tym, że Microsoft szykuje nową konsolę dla graczy. Sęk jednak w tym, że ta aktualna – Xbox Series X, tak naprawdę do dnia dzisiejszego nie została jeszcze w pełni wykorzystana. Wszystko przez tzw. kompatybilność wsteczną gier. Nowe tytułu są produkowane nie tylko na nowe konsole, ale również na te poprzedniej generacji. Z tego powodu nie może zostać wykorzystany w pełni potencjał Series X. Po co zatem nowy sprzęt? Jeżeli faktycznie się pojawi, to wygląda na to, że tylko po to, aby zarobić.

Przeczytaj również