Developerzy już pracują nad grami na Nintendo Switch 2. Premiera nowej konsoli jeszcze w tym roku?

Nintendo Switch to przenośna konsola do gier, która została pokochana przez graczy na całym świecie. Wyglądem przypomina niewielki tablet, co z łatwością umożliwia jej przenoszenie. Co ciekawe, można nawet podpiąć ją do telewizora dzięki specjalnej stacji dokującej. Coraz częściej mówi się o zbliżającej się premierze Nintendo Switch 2. W ostatnim czasie przeprowadzono nawet ankietę, w której developerzy przyznali, że obecnie pracują nad nowymi produkcjami do niej. 

Developerzy już pracują nad grami na Nintendo Switch 2. Premiera nowej konsoli jeszcze w tym roku?
Podaj dalej

Developerzy już pracują nad grami na Nintendo Switch 2

Fot. Nintendo Switch

Wszyscy fani Nintendo Switch zadają sobie jedno i to samo pytanie: kiedy dojdzie do premiery Nintendo Switch 2. Temat ten wraca co jakiś czas i za każdym razem budzi spore emocje wśród fanów. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że organizatorzy GDC przeprowadzili ankietę, w której część z developerów przyznała, iż pracuje obecnie nad grami na nową odsłonę Switcha. 

Niedawno opublikowano najnowszą ankietę GDC i Game Developer “State of the Game Industry 2024”. Co ciekawe, wzięło w niej udział ponad 3000 twórców gier pracujących w studiach AAA i w zespołach niezależnych. Ankieta skupiała się na konkretnych aspektach pracy nad tworzeniem gry, w tym również na wykorzystywanym sprzęcie.

8 proc. z badanych, czyli 250 developerów przyznało się do prac nad produkcjami, które mają wyjść na Nintendo Switch 2. Oznacza to, że możemy spodziewać się nawet większej liczby gier tworzonych z myślą o nowym Nintendo. Big N wciąż jeszcze nie ujawniło oficjalnie konsoli. W związku z tym niektórych developerów może ograniczać umowa i nie mogą się podzielić tego typu informacjami nawet w ankiecie. 

Warto na sam koniec podkreślić, że choć obecnie tworzone są gry przeznaczone na nadchodzącą konsolę japońskiej firmy, to i tak wciąż nic nie wiemy. Marka na razie nie udostępniła żadnych informacji dotyczących specyfikacji sprzętu, czy jego ceny. Obecnie możemy kierować się jedynie domysłami, które mimo wszystko nie stanowią rzetelnego źródła wiadomości. Niektórzy analitycy wspominają, iż debiut Switcha 2 może nastąpić w drugiej połowie 2024 roku. Czy tak będzie? Pewnie przekonamy się o tym w najbliższych miesiącach. Jeżeli w tej sprawie nastąpi jakiś przełom, to możecie być pewni, że z was o wszystkim powiadomimy. 

Przeczytaj również