Razer na targach CES 2024. Marka przedstawiła specjalną matę, która zabierze graczy w nieznany dotąd świat immersji

 

Razer na targach CES 2024. Marka przedstawiła specjalną matę, która zabierze graczy w nieznany dotąd świat immersji
Podaj dalej

Razer od momentu pojawienia się na rynku gamingowym zdążył zdobyć serca fanów gier na całym świecie, stając się synonimem jakości. Marka ma do zaoferowania graczom praktycznie wszystko. Znajdziemy tam klawiatury, myszki, podkładki, słuchawki, monitory, a nawet fotele. W ostatnim czasie Razer zaczął eksperymentować z nowymi technologiami, chcąc wprowadzić niemałą rewolucję na rynku. Ostatecznie jeden z ich nowych “wynalazków” udało się zaprezentować podczas trwania targów CES 2024. W trakcie imprezy zaprezentowano matkę haptyczną HD – w dużym skrócie pozwoli ona graczom odczuć bodźce, które spotykają postać w grze. Możemy być pewni, że gdy już mata wejdzie do oficjalnej sprzedaży popchnie poziom immersji na nieznany dotąd poziom. Jak w ogóle ma to działać? 

Razer na targach CES 2024 – przełom rodzi się na naszych oczach? 

 

W świecie gamingu i technologii mamy wiele porządnych i docenionych przez graczy firm. Jedną z nich bez wątpienia jest Razer, który na rynku dla graczy znajduje się już od bardzo dawna. Poza sprzedażą myszek, podkładek, klawiatur oraz słuchawek są jeszcze np. fotele, oraz akcesoria wokół nich oscylujące. Marka pojawiła się na targach CES 2024, gdzie zaprezentowała swoją matę haptyczną nazwaną Razer Sensa. Nowe cacko od firmy gamingowej pozwoli graczom odczuwać fizycznie nawet najmniejsze bodźce występujące w grze. 

Jak dokładnie ma to działać? 

Razer będąc na targach CES 2024 – udostępnił sporo informacji na temat innowacyjnej maty. Dowiedzieliśmy się, że użytkownik ma pełną kontrolę nad działaniem haptyki oraz siłowników, co z kolei przekłada się na precyzyjne dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Możliwość integracji z różnymi platformami i urządzeniami peryferyjnymi daje twórcom pełną swobodę. Oprogramowanie nie tylko oferuje zaawansowane funkcje dostosowywania, ale także umożliwia plug-and-play poprzez automatyczną konwersję dźwięku na haptykę HD. 

Pierwsza na świecie gamingowa haptyczna mata HD dostarcza kompleksowe i realistyczne wrażenia dotykowe, dzięki 16 zamontowanym siłownikom haptycznym. Regulowane paski maty gwarantują kompatybilność z różnymi fotelami do gier, a także tymi biurowymi. Niestety więcej informacji, jak na razie nie otrzymaliśmy. Nie wiadomo na razie, kiedy mata wejdzie do ogólnej sprzedaży i za ile będziemy mogli ją kupić. 

Razer przedstawił również coś jeszcze

Fot. Razer

Popularny producent sprzętu dla graczy podczas targów pokazał fanom Razera Iskur V2. Jest to gamingowy fotel, który wyróżnia się regulowanym i adaptacyjnym systemem podparcia lędźwiowego 6D. Fotel dostosowuje się do krzywizny kręgosłupa, a jego mechanizm sprężynowy reaguje na postawę i masę ciała. Możemy dostosować wysokość odcinka lędźwiowego oraz wypukłości. Wykonano go z syntetycznej skóry klasy EPU. 

Iskur V2 umożliwia odchylenie do 152 stopni. Poduszki są z pianki, zapewniając niebywałą wygodę osobie siedzącej przed komputerem. Do tego wszystkiego dochodzą również regulowane podłokietniki 4D. Jak o haptycznej macie nie wiemy za wiele w kwestii sprzedaży, to tutaj jest zupełnie inaczej. Razer Iskur V2 jest już dostępny na rynku, a jego cena wynosi 699,99 euro. 

Przeczytaj również