Sora to nowym projekt od OpenAI. Użytkownicy mogli tworzyć zdjęcia, a teraz przyszedł czas na filmy

Sztuczna inteligencja już teraz odgrywa dużą rolę w życiu człowieka. Korzystają z niej nie tylko wielkie korporacje, ale też przeciętni użytkownicy. Generowanie obrazów, animowanie ich, choć jest możliwe, to nierzadko nie da się pomylić takich z pracami wykonanymi przez człowieka. Sora – nowy projekt od OpenAI wynosi umiejętności sztucznej inteligencji na zupełnie nowy, niewidziany dotąd poziom. 

Sora to nowym projekt od OpenAI. Użytkownicy mogli tworzyć zdjęcia, a teraz przyszedł czas na filmy
Podaj dalej

Sora to nowym projekt od OpenAI

Open AI wraz z wprowadzeniem Chata GPT sprawiła, że większość z nas zupełnie inaczej zaczęła postrzegać sztuczną inteligencję. Bez wątpienia przyczyniło się to do jej rozpowszechnienia, sprawiając, że ludzie zaczęli widzieć w niej użyteczne narzędzie, a nie wroga. Najpierw mogliśmy generować zdjęcia, ale najwidoczniej twórcy Chata uznali, że to za mało. Open AI zaprezentował na twitterze możliwości Sory – nowego narzędzia do tworzenia filmów. 

Krótki materiał filmowy udostępniono 15 lutego, od tego czasu łącznie zdobył 88 milionów wyświetleń i prawie 138 tys. polubień. Zaskakujące jest to, że nagranie od początku do końca zostało w pełni wygenerowane przez AI, czego ciężko doszukać się na udostępnionym filmie. Wszystko wydaje się realistyczne, żywe, czyżby właśnie w ten sposób wyglądała przyszłość i rola sztucznej inteligencji? 

W tym wszystkim zaskakuje bardziej skok technologiczny, jakiego jesteśmy świadkiem. Filmy generowane przez AI były tylko kwestią czasu, mało kto jednak spodziewał się, że nastąpi to tak szybko. Jeszcze kilka miesięcy temu w internecie mogliśmy widzieć koślawe, sztucznie wykreowane nagrania za pomocą sztucznej inteligencji, a teraz ciężko odróżnić prawdziwe nagranie od fikcji. 

Choć Sora nadal jest na etapie intensywnego rozwoju, to już teraz potrafi generować skomplikowane sceny z wieloma postaciami lub obiektami. OpenAI ponadto chwali się, że program stara się zrozumieć oczekiwania użytkownika, dostosowując się do jego wymagań na podstawie podanych wskazówek. 

 

Przeczytaj również