Serial John Wick oficjalnie zapowiedziany. To nie koniec historii o popularnym płatnym zabójcy

Po czterech filmowych częściach Johna Wicka, które przyjęły się w kinach świetnie, zarabiając łącznie 1 miliard dolarów, przyszła pora na serial. Prequel, choć nie zdołał powtórzyć sukcesu poprzedników, to w absolutnie nie speszył tym samym twórców. Ci zapowiedzieli prace nad kolejnym serialem w uniwersum Johna Wicka. 

Serial John Wick oficjalnie zapowiedziany. To nie koniec historii o popularnym płatnym zabójcy
Podaj dalej

Serial John Wick oficjalnie zapowiedziany

Fot. John Wick

Przypomnijmy, że John Wick to seria filmów o płatnym zabójcy, który stał się czymś na miarę żywej legendy. Moglibyśmy obserwować jego historię w czterech częściach. W dużym skrócie widownia otrzymała produkcje z ciekawą fabułą i dużą ilością scen walki. Pierwsza część zadebiutowała w 2014 roku zapoczątkowując prawdziwy szał, zdobywając tym samym serca widowni. W rolę głównego bohatera wcielił się popularny Keanu Reeves. Franczyza zarobiła 1 miliard dolarów, także na kolejne tytuły z tego świata nie trzeba było długo czekać. 

W zeszłym roku na platformę Amazon Prime Video wylądował serial Continental. Był to prequel opowiadający o losach Winstona i tego, w jaki sposób udało mu się przejąć władzę w słynnym hotelu dla zabójców. Podzielono go na trzy części, z czego każda trwała średnio 1,5 godziny. Mimo iż oczekiwania względem produkcji były spore, to patrząc na recenzję wcale nie zrewolucjonizowała serii. Wiele osób mówi o płytkim podejściu do niektórych postaci i niepotrzebnym rozwijaniu wątków, o które nikt nie pytał. Twórcy jednak na tym nie poprzestaną. 

Oficjalnie potwierdzono, że obecnie trwają pracę nad nowym serialem w uniwersum Johna Wicka, który najprawdopodobniej będzie kontynuacją serialu The Continental. Choć szczegóły na temat samego projektu nie są jak na razie znane, to podejrzewa się, iż tym razem historia skupi się na tytułowym protagoniście. W razie wypłynięcia kolejnych informacji, z pewnością was o nich powiadomimy. 

 

Przeczytaj również