"For All Mankind" dostanie 5 sezon. Będzie też spin-off o radzieckich kosmonautach

Znakomite wieści dla wszystkich fanów sci-fi płyną od Apple. Serial „For All Mankind” dostanie piąty sezon.  Nie jest to zaskakująca wiadomość, biorąc pod uwagę niemal powszechne uznanie krytyków, którzy czwarty sezon ocenili bardzo wysoko. Co jednak najważniejsze dla fanów serii – Apple niespodziewanie zleciło realizację spin-offu serii pod tytułem „Star City”. Przygotują go twórcy oryginału, czyli Ronald D. Moore, Matt Wolpert i Ben Nedivi.

„For All Mankind” dostanie 5 sezon. Będzie też spin-off o radzieckich kosmonautach
Podaj dalej

Wszystko wskauje na to, że spin-off zabierze widzów z powrotem do wydarzeń z pierwszego sezonu „For All Mankind”. Tym jednak razem będzie to alternatywna historia o wyścigu kosmicznym, kiedy to Związek Radziecki jako pierwszy wysłał człowieka na Księżyc.

„For All Mankind”

„Tym razem eksplorujemy historię spoza żelaznej kurtyny, pokazując życie kosmonautów, inżynierów i oficerów wywiadu zaangażowanych w radziecki program kosmiczny, a także ryzyko, jakie wszyscy podejmowali, aby popchnąć ludzkość do przodu” – napisało Apple. w komunikacie prasowym.

Nie wiadomo jednak, czy serial „Star City” będzie opierał się na częstych przeskokach w czasie, podobnie jak jego poprzednik. Sami twórcy powiedzieli natomiast: „Im więcej dowiadywaliśmy się o tajemniczym mieście w lasach pod Moskwą, w którym pracowali i mieszkali radzieccy kosmonauci oraz inżynierowie, tym bardziej chcieliśmy opowiedzieć ich historię – czyli po drugiej stronie wyścigu kosmicznego.” 

Przeczytaj również