Yakuza Like a Dragon wkracza na ekrany. Gratka dla fanów gry już niebawem

Amazon ogłasza premierę nowego serialu na Prime Video: Like A Dragon: Yakuza. Adaptacja popularnej serii gier Yakuza od SEGA trafi na ekrany już tej jesieni.

Yakuza Like a Dragon wkracza na ekrany. Gratka dla fanów gry już niebawem
Podaj dalej

Seriale, które powstają na podstawie serii gier, są zawsze delikatnym tematem. Szczególnie dla fanów danej produkcji, każdy element ma znaczenie i trzeba bardzo uważać, aby sprostać oczekiwaniom społeczności. Czy Prime Video wywiąże się z zadania i zaoferuje produkt wysokiej jakości?

Fenomen Yakuza

Seria gier Yakuza, stworzona przez SEGA, zadebiutowała w 2005 roku i od tamtego czasu zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Yakuza to trzymająca w napięciu gra akcji osadzona w fikcyjnym mieście Kamurochō, wzorowanym na rzeczywistej dzielnicy Kabukichō w Tokio. Gracze wcielają się w postać Kazumy Kiryu, nieustraszonego wojownika Yakuzy, który walczy o sprawiedliwość, honor i człowieczeństwo w brutalnym świecie japońskiej mafii.

Tokyo street lights

Seria Yakuza łączy dynamiczne sceny walki, rozbudowane wątki fabularne oraz realistyczne odwzorowanie japońskiego środowiska miejskiego. Na przestrzeni lat, SEGA wydała ponad 20 tytułów i spin-offów związanych z tą serią, co przyczyniło się do jej kultowego statusu.

Like A Dragon: Yakuza na Prime Video

Amazon Prime Video ogłosiło premierę nowej serii Like A Dragon: Yakuza, która jest aktorską adaptacją gry. Serial będzie miał swoją premierę w dwóch partiach po trzy odcinki: 25 października i 1 listopada 2024 roku. To długo oczekiwane wydarzenie dla fanów gry, jak i nowych widzów.

Serial jest opisywany przez Amazon jako „seria kryminalno-sensacyjno-akcyjna”. Fabuła podąża za życiem Kazumy Kiryu, jego przyjaciółmi z dzieciństwa oraz konsekwencjami podejmowanych przez nich decyzji. Akcja serialu rozgrywa się w latach 1995 i 2005 w Kamurochō, fikcyjnej dzielnicy rozrywkowej.

Nowe spojrzenie na znany świat Yakuzy

Yokoyama Masayoshi, scenarzysta Yakuzy i szef Ryugagotoku Studio, jest jednym z producentów wykonawczych serialu. Podkreśla on, że choć w serialu pojawią się podobne motywy co w grze, to twórcy starają się nadać mu unikalną tożsamość. „Podczas gdy gry pozwalają doświadczyć ich świata przez subiektywny obiektyw, ta adaptacja będzie ostatecznie obiektywnym sposobem cieszenia się serialem,” mówi Yokoyama.

Twórcy są pewni, że fani gier będą przyciągani tym, jak serial ożywia znane im postaci i historie. Dodaje jednocześnie nowe niespodzianki. Nowi widzowie natomiast z pewnością docenią surowy realizm i intensywność serialu, która wciągnie ich w świat Yakuzy.

Jakie są oczekiwania?

Like A Dragon: Yakuza to nie tylko gratka dla fanów gier SEGA. Jest to obietnica wciągającej opowieści dla miłośników dramatów kryminalnych i akcji. Premiera już tej jesieni, więc warto zarezerwować czas, by zanurzyć się w brutalny, lecz fascynujący świat Yakuzy. Serial zapowiada się na jedno z najgorętszych wydarzeń telewizyjnych tej jesieni, oferując mieszankę dynamicznej akcji, głębokiej fabuły i niezapomnianych postaci.

Przeczytaj również