Interstellar wraca do kin 10 lat po swojej premierze w 2014 roku - decyzja już zapadła

Niebawem minie 10 lat od kinowej premiery odysei science fiction Christophera Nolana – „ Interstellar”. Aby uczcić nadchodzącą rocznicę, Paramount Pictures i Warner Bros zdecydowały ponownie zaprezentować produkcję na dużym ekranie. Paramount ogłosił na CinemaCon, że Interstellar zostanie ponownie wydany 27 września 2024 r. w formacie IMAX 70 mm i cyfrowo. Wybitny film w którym występują Matthew McConaughey, Anne Hathaway i Jessica Chastain, zadebiutował w USA jesienią 2014 roku.

Interstellar wraca do kin 10 lat po swojej premierze w 2014 roku – decyzja już zapadła
Podaj dalej

Interstellar przedstawia nam Ziemię z niedalekiej przyszłości, która staje się niezdatna do zamieszkania z powodu globalnej zarazy. Nieokreślona bliżej w filmie plaga zniszczyła prawie wszystkie uprawy żywności. Zespół astronautów wyrusza więc w kosmos w poszukiwaniu innej egzoplanety, na której mogłoby istnieć życie. Grupa badaczy ma do dyspozycji nowo odkryty tunel czasoprzestrzenny, dzięki któremu pokonują granice do tej pory przekraczające ludzkie możliwości podróżowania w innym wymiarze.

W tym czasie na Ziemi sytuacja pogarsza się z dnia na dzień, a do kosmicznych podróżników dociera świadomość, że wysyłający ich w drogę nie powiedzieli im całej prawdy. Zakończenie tej epopei będzie zaskakujące i otwierające pole dla wyobraźni. Do tego stopnia, że obszar interpretacji tej niesamowitej produkcji może być inny dla każdego człowiek na świecie. Film oparty jest na teorii naukowej opracowanej przez fizyka z Caltech – Kipa Thorne’a.

Oscar i fala zachwytów na całym świecie

Interstellar to jeden z najlepszych filmów Christophera Nolana, który cieszy się ogromną popularnością i uznaniem zarówno wśród krytyków filmowych, ale i publiczności. Produkcja swoją premierę miała w 2014 roku, a w światowym box office zebrała 701 milinów dolarów. Na łamach Rotten Tomatoes, serwisu zbierającego oceny różnych filmów oraz seriali, dzieło Christophera Nolana cieszy się wynikiem 73% u krytyków i 86% wśród widzów.

Film zdobył jednego Oscara, a nominowany był jeszcze w czterech innych kategoriach. Jeśli zatem nie mieliście okazji zobaczyć go w pełnej krasie w kinie, teraz nadarzy się ku temu znakomita okazja. Po cyfrowym odświeżeniu, odbiór będzie bez wątpienia dużo lepszy, niż podczas premiery w lipcu 2014 roku.

źródło: engadget.com

Przeczytaj również