Nowy film Władca Pierścieni, Polowanie na Golluma, trafi do kin w 2026 roku

Pierwszy film z trylogii filmowej Petera Jacksona „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia” ukazał się w lutym 2001 roku, czyli ponad 23 lata temu. Z tej perspektywy jest trochę zaskakujące, że przez kolejne dwie dekady Warner Bros i New Line Cinema, czyli odpowiednio dystrybutor i studio produkcyjne, nie zdecydowały się na wykorzystanie twórczości JRR Tolkiena szerzej (nie licząc serii Hobbit – bowiem to zupełnie inna historia). To się jednak wkrótce zmieni, gdyż wspomniane wcześniej firmy właśnie ogłosiły, że ​​trwają prace nad dwoma nowymi filmami z Władcy Pierścieni.

Nowy film Władca Pierścieni, Polowanie na Golluma, trafi do kin w 2026 roku
Podaj dalej

Pierwszy z nich nosi wstępnie tytuł Władca Pierścieni: Polowanie na Golluma i wyreżyserował go Andy Serkis — być może pamiętacie go z przełomowej roli Golluma we wcześniejszych filmach Jacksona. Do tego, jak podaje serwis Gizmodo, sam Peter Jackson, reżyser Hobbita i Władcy będzie producentem nowego obrazu.

Polowanie na Golluma – o czym będzie film?

Film ma pokazywać wydarzenia między Hobbitem a Władcą Pierścieni. Gollum, po utracie Jedynego Pierścienia, został bowiem złapany przez Saurona, przesłuchany, a potem wypuszczony jako szpieg Mordoru. Wtedy pochwycili go Aragorn z Gandalfem, także przepytali i przekazali elfom z Mrocznej Puszczy. Stwór został jednak odbity przez siły Mordoru. Biorąc pod uwagę roboczy tytuł filmu, nie będzie zaskoczeniem fakt, że to właśnie Serkis ponownie wcieli się w rolę tytułowego Golluma. No bo przecież jaki inny aktor mógłby zagrać tę postać? Serkis tak zdefiniował Golluma na dużym ekranie, że prawie niemożliwe jest obsadzenie tej roli kogokolwiek innego.

Co dalej?

Niestety o ekranizacji kolejnej powieści z uniwersum Śródziemia do tej pory niewiele wiadomo, poza tym, że na pewno będzie. Warner Bros. po raz pierwszy ogłosiło w lutym 2023 r., że nowo mianowani liderzy studia Mike De Luca i Pam Abdy wynegocjowali umowę na nakręcenie „kilku” filmów na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena. Projekty zostaną opracowane przez wytwórnię WB New Line Cinema. Freemode, oddział Embracer Group, zawarł umowę dotyczącą praw adaptacyjnych do książek, w tym „Władcy Pierścieni” i „Hobbit”, w ramach przedsięwzięcia o nazwie Middle-earth Enterprises.

Przeczytaj również