„Gdy rodzi się zło” ze zbliżającą się premierą. Film kreowany jest na jeden z najlepszych w historii

Do Polski wielkimi krokami zbliża się premiera horroru, który za granicami naszego kraju, zyskał przychylność widowni. Swego czasu otrzymaliśmy zwiastun, zdradzający nam powierzchownie historię tego dzieła. Dodatkowy plus produkcji zapewnia fakt, że został on wyreżyserowany przez popularnego mistrza grozy. 

„Gdy rodzi się zło” ze zbliżającą się premierą. Film kreowany jest na jeden z najlepszych w historii
Podaj dalej

„Gdy rodzi się zło” ze zbliżającą się premierą

„Gdy rodzi się zło” ze zbliżającą się premierą
Fot. Gdy rodzi się zło

Mam nieodparte wrażenie, że na przestrzeni dekad wartość kinowego horroru mocno spadła. W większości przypadków zaczęliśmy otrzymywać masowo przypominające siebie nawzajem filmy, niewnoszące absolutnie nic nowego do gatunku. Według recenzji mesjaszem w tym wypadku ma być film wyreżyserowany przez mistrza horrorów Demiana Rugnę. Produkcja za granicą miała dobre oceny, a recenzenci mówią o jednym z najlepszych filmów tego typu w ostatnim czasie. O czym opowiada historia? 

Wyobraźcie sobie niewielką przytulną osadę, każdy zna siebie nawzajem i wie o sobie zapewne więcej niż daleka rodzina. Bohaterowie żyjący w tym miejscu dowiadują się o tym, iż w najbliższym czasie na ich terenie narodzi się prawdziwe zło. Przerażenie ogarnia ich wszystkich, w panice wpadają tylko na jeden pomysł, który z pozoru wydaje się najrozsądniejszym. Próbują uciekać. To jednak wcale nie przeszkadza złu, aby zacząć działać. Mieszkańcy umierają jeden po drugim, aż w końcu decydują się na konfrontacje z koszmarem. – to w skrócie możemy wywnioskować po obejrzeniu zwiastuna i materiałów tekstowych udostępnionych przez twórców. 

Sam zamysł nie wydaje się najgorszy. Trailer natomiast wzbudził we mnie obawy, że po raz kolejny otrzymamy średni film bazujący na tych samych schematach, nie wnoszący tak naprawdę nic świeżego do gatunku. Oczywiście to moje pierwsze wrażenie, a na wyrobienie sobie ostatecznego zdania muszę poczekać do premiery, która w Polsce będzie miała miejsce 21 marca 2024 roku. 

Poniżej wrzucamy wam trailer, abyście sami mogli poddać go ocenie. Na pierwszy rzut oka można zauważyć liczne pozytywne opinie, które rzekomo wynoszą aż 97 proc. Z własnego doświadczenia jednak wiem, jak to bywa z recenzjami filmów. Nieraz zdarzyło mi się, że kiepsko oceniana produkcja bywała lepsza od tych ocenianych lepiej. Jak będzie tym razem? Przekonamy się za niecały tydzień. 

Obsada:

  • Ezequiel Rodriguez – znany między innymi z serialu „Violetta”, 
  • Silvina Sabater, 
  • Demian Salomon,
  • Virginia Galofalo,
  • Luis Ziembrowski, 
  • Paula Rubinsztein,
  • Federico Liss.  

 

Przeczytaj również