Film ,,Miasteczko Salem” na podstawie książki Stephena Kinga nie trafi do kin. Wiadomo już co się z nim stanie

,,Miasteczko Salem”, czyli ekranizacja powieści Stephena Kinga, od kilku lat nie może doczekać się swojej premiery. Film został ukończony pod koniec 2021 roku, a wyreżyserował go Gary Dauberman – specjalista od horrorów. Według najnowszych nieoficjalnych informacji produkcja ostatecznie nie trafi do kina, co zostało przyjęte z ogromnym niezadowoleniem.

Film ,,Miasteczko Salem” na podstawie książki Stephena Kinga nie trafi do kin. Wiadomo już co się z nim stanie
Podaj dalej

Dziwne losy spotkały ,,Miasteczko Salem”

Pierwsza oficjalna data premiery miała mieć miejsce we wrześniu 2022 roku. Warner Bros z czasem zdecydowało się jednak, że ,,Miasteczko Salem” zadebiutuje w kinach w kwietniu 2023 roku. Również i ten termin nie został dochowany. Później o produkcji i o tym, kiedy będzie można ją w końcu zobaczyć, nie pojawiały się już żadne oficjalne informacje.

Z czasem można było tylko usłyszeć plotki, że producent zrezygnuje z wprowadzenia filmu do kin. I według najnowszych informacji tak się stanie. Serwis Hollywood Reporter ujawnił, że właściciel wytwórni zamierza udostępnić ,,Miasteczko Salem” od razu na platformie streamingowej HBO Max. Ma to nastąpić jednak nie wcześniej niż w ostatnim kwartale tego roku.

Gdzie można aktualnie obejrzeć film ,,Oppenheimer”, który właśnie zdobył aż 7 Oskarów?

– Między mną, a wami, widziałem już nowe ,,Miasteczko Salem” i jest całkiem dobre. Horror w starym stylu – wolna podbudowa, duża kulminacja. Nie wiem, dlaczego Warner Bros to wstrzymuje. Nie ma się czego wstydzić. Kto wie. Ja po prostu piszę te piep*** rzeczy – napisał swego czasu Stephen King na platformie X, odnosząc się do całej sytuacji.

To nie pierwsza adaptacja książki

W przeszłości ,,Miasteczko Salem” doczekało się już dwóch ekranizacji. Pierwszy film miał swoją premierę w listopadzie 1979 roku, a jego reżyserem był Tobe Hooper. Osiem lat później fani mogli obejrzeć ,,Powrót do miasteczka Salem”, gdzie fabuła opierała się na ojcu i jego synu, którzy spędzali wakacje w tytułowym miejscu.

Z kolei 20 lat temu powstał miniserial, który był adaptacją powieści Stephena Kinga. Nie pozostaje nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać, aż Warner Bros potwierdzi najnowsze doniesienia.

Przeczytaj również